Aktualności, Jaworznicki Budżet Obywatelski|

Wczoraj o północy zakończyło się głosowanie na projekty zgłoszone przez mieszkańców do Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. Już jutro, w czwartek, 18 sierpnia 2022 r. o godzinie 8:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego nastąpi publiczne otwarcie urn i wstępne przeliczenie kart z głosami oddanymi w 10. edycji JBO.

Przez ponad trzy tygodnie tj.: od 25 lipca do 16 sierpnia 2022 r. mieszkańcy głosowali elektronicznie za pośrednictwem panelu jaworzno.pl/jbo oraz tradycyjnie – w pięciu punktach konsultacyjnych zlokalizowanych na terenie miasta. W tej edycji o głosy mieszkańców “walczyło” 45 zadań.

Dzisiaj urny z głosami mieszkańców zostały dostarczone do Urzędu Miejskiego w Jaworznie, natomiast w czwartek, 18 sierpnia br. o godzinie 8:00 w sali obrad Urzędu Miejskiego zostaną komisyjnie otwarte, a karty z głosami mieszkańców opieczętowane i przeliczone.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców do udziału w tym spotkaniu.

W kolejnym etapie karty wprowadzane będą przez operatorów do systemu, gdzie zweryfikowane zostaną dane osób głosujących. Tu także poddana analizie zostanie kwestia ilości zaznaczonych zadań oraz podwójnych głosów. Ostateczne wyniki głosowania oraz zwycięskie zadania poznamy na przełomie września i października 2022 r.

Comments are closed.