Aktualności, Z miasta|

Ze względu na zapowiadane w sobotę, 30 lipca 2022 r. ulewne deszcze, otwarte warsztaty plastyczne i konsultacje w ramach programu “Jaworzno w dyskusji – Przyszłość Kociej” zostają przeniesione na środę, 3 sierpnia 2022 r. na godz. 17:00.

Gdzie i kiedy:
ul. Sienkiewicza (od strony rynku), środa – 3 sierpnia 2022 r., godz. 17:00.

Przyjdź, spędź miło czas i miej wpływ na prace projektowe oraz wygląd ul. Sienkiewicza!


Ulica Sienkiewicza wraz z otoczeniem to jedna z przestrzeni publicznych w centrum miasta, która wymaga nowego spojrzenia. Handel, który stał się tam tradycją i którego rozkwit obserwowaliśmy przez 20 lat, po roku 2010 z różnych przyczyn podupadł a po południu tzw. „Kocia” świeci pustkami.

W ramach działań programu, oprócz spotkań i warsztatów, przeprowadzono również ankietę internetową, dotyczącą preferencji mieszkańców co do przyszłego zagospodarowania ulicy. Z wynikami badania można zapoznać się na stronie https://www.jaworzno.pl/2022/07/14/wyniki-ankiety-dot-przyszlosci-kociej/

Jeżeli nie odpowiada Ci obecny stan „Kociej”, masz jej własną wizję, pomysł jak można tą przestrzeń uregulować, przekształcić lub ożywić po godzinach handlu, skontaktuj się z nami, napisz do nas na adres kocia@um.jaworzno.pl, lub zadzwoń pod numer 32 61 81 691, 32 61 81 641.


Projekt pn. „Ulica Sienkiewicza („Kocia”) jako miejsce targowe w kontekście ładu przestrzennego” jest realizowany w ramach miejskiego programu „Jaworzno w dyskusji”. Podczas poszerzonych konsultacji społecznych mieszkańcy rozmawiają o możliwych kierunkach działań i przyszłości wybranych obiektów czy też obszarów w Jaworznie.

Konsultacje są prowadzone w czterech obszarach:
• Przyszłość byłego dworca kolejowego w Szczakowej.
• Ulica Sienkiewicza („Kocia”) jako miejsce targowe w kontekście ładu przestrzennego.
• Miejsce rekreacji dla dzieci i młodzieży – rewitalizacja skateparku w Parku Podłęże.
• Zielone polityki miejskie i koncepcje zagospodarowania przestrzeni w mieście.

Więcej informacji na https://www.jaworzno.pl/2021/12/01/rusza-jaworzno-w-dyskusji/

Comments are closed.