Aktualności, Sport|

Pod patronatem Prezydenta Miasta Pawła Silberta i Wicemarszałka Województwa Śląskiego Dariusza Starzyckiego, w sobotę 16 lipca 2022 r. odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy św. Michała Archanioła. Organizatorami wydarzenia była Parafia św. Wojciecha i Katarzyny przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz Radnego Rady Miejskiej Dawida Domagalskiego.

Wraz ze 140. mieszkańcami Jaworzna trasę rajdu przejechali również Prezydent Miasta Paweł Silbert, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Jadwiga Baczyńska, radny Rady Miejskiej w Jaworznie Dawid Domagalski oraz grupa rowerowa Niepokonani Jaworzno.

Św. Michał Archanioł to patron Policji, dlatego też w tegoroczną edycję wydarzenia zaangażowani szczególnie byli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie, którzy zabezpieczali trasę rajdu oraz zorganizowali konkurs dla uczestników rajdu. Na najmłodszych i nie tylko czekała również policyjna maskotka – Sznupek.

Uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania trasę o długości około 11 km, wytyczoną przez tereny miasta Jaworzna. Przebieg i tempo przejazdu są dostosowane były do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Rajd miał charakter rekreacyjny.


Po wydarzeniu na uczestników czekał regeneracyjny posiłek i rowerowe atrakcje. Mieszkańcy mieli możliwość sprawdzenia swoim sił na trenażerze, a najmłodsi sprawdzić swoje umiejętności w slalomie na czas. Szczęśliwcy otrzymali również nagrody.


To trzecia edycja rodzinnych rajdów organizowanych wspólnie przez jaworznicką kolegiatę i miejskie jednostki: w 2020 roku po raz pierwszy organizowany był Papieski Rajd Rowerowy z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, w 2021 roku mieszkańcy mogli wziąć udział w Rajdzie Rowerowym Świętej Katarzyny z okazji wspomnienia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Comments are closed.