Aktualności, Rekreacja, Sport|

Parafia św. Wojciecha i Katarzyny przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu oraz Radnego Rady Miejskiej Dawida Domagalskiego zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy św. Michała Archanioła, który odbędzie się w sobotę, 16 lipca 2022 r.

Uczestnicy mają do pokonania trasę o długości około 11 km, wytyczoną przez tereny miasta Jaworzna. Przebieg i tempo przejazdu są dostosowane do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Rajd ma charakter rekreacyjny i pozbawiony jest znamion sportowej rywalizacji, jego celem jest wspólna dobra zabawa – dlatego zachęcamy szczególnie wszystkie rodziny. Uwaga limit uczestników – 150 osób – dlatego nie zwlekajmy ze zgłoszeniem.

Plakat informujący o Rodzinny m Rajdzie Rowerowym

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku. W Jaworznie każdego roku przybywa miłośników tych jednośladów, a także pięknych tras i dróg rowerowych.

Każdy – tak młodszy jak i starszy może spróbować swoich sił i wystartować w tych zawodach – wystarczy tylko zgłosić się do imprezy i potem w dniu startu na miejscu potwierdzić swój udział. To trzecia edycja rodzinnych rajdów organizowanych wspólnie przez jaworznicką kolegiatę i miejskie jednostki: w 2020 roku po raz pierwszy organizowany był Papieski Rajd Rowerowy z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, w 2021 roku mieszkańcy mogli wziąć udział w Rajdzie Rowerowym Świętej Katarzyny z okazji wspomnienia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Harmonogram imprezy:
10:00 – 10:45 – potwierdzenie udziału uczestników w biurze zawodów na Rynku Głównym w Jaworznie,
11:00 – start z płyty Rynku,
ok. 12:30 – finał wydarzenia na parkingu rowerowym “Pod Płaszczką” – obok Galerii Galena przy jaworznickich Plantach – posiłek plus konkursy.

Zgłoszenia

Zgłoszenie należy dokonać w formie elektronicznej na stronie -> TUTAJ   w terminie do czwartku 14 lipca br. (lub do wyczerpania zgłoszeń elektronicznych). W przypadku osiągnięcia przed 14 lipca wyznaczonego limitu uczestników panel zgłoszeń zostanie automatycznie zamknięty. W dniu imprezy możliwość ”dopisania” tylko w przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych wcześniej elektronicznie uczestników.

Szczegóły w regulaminie imprezy-> TUTAJ

Zgoda rodzica/opiekuna prawnego na udział osoby niepełnoletniej-> TUTAJ

Każdy uczestnik otrzyma:

• Numer startowy;

• posiłek na mecie (na podstawie otrzymanego talonu)

Dodatkowo przewidziane są także atrakcyjne konkursy z nagrodami.
Serdecznie zapraszamy!

Comments are closed.