Aktualności, Rekreacja|

image_print

Nie masz swojego roweru, a jesteś zainteresowany korzystaniem z rowerów elektrycznych lub zwykłych w ramach wynajmu długoterminowego? Ile powinno to kosztować? Rusza skierowana do mieszkańców Jaworzna ankieta, która pozwoli oszacować zainteresowanie jaworznian tego typu usługą opierającą się na długoterminowym wynajmie.

Długoterminowy wynajem roweru to usługa sprawdzona w krajach Europy Zachodniej. Zgodnie z założeniami w przystępnej cenie abonamentu można wypożyczyć rower – tradycyjny lub ze wspomaganiem elektrycznym. Takie rozwiązanie jest nie tylko bardziej dostosowane do uwarunkowań rynkowych, ale zapewnia też użytkownikom wiele korzyści, m.in. posiadanie roweru w ramach opłaty abonamentowej przez nieograniczony czas przez minimum jednego roku.

Liczymy na to, że taka oferta spotka się z szerokim zainteresowaniem i w konsekwencji przyczyni się do wzrostu udziału ruchu rowerowego w transporcie. Dzięki temu, że miejska wypożyczalnia może dysponować także flotą rowerów elektrycznych, których ceny są stosunkowo wysokie, osoby chcące wypróbować ten środek transportu, mogłyby wypożyczyć rower na korzystnych warunkach.

Ankietę można uzupełnić do 7 sierpnia 2022 r.

Badanie ankietowe jest odpowiedzią na rozwijający się rynek electromobilty oraz stanowi realne rozwiązanie w ramach projektu pn. Miejskie Centrum Integracji Transportu Jaworzno z integracją dróg dla rowerów i systemem roweru miejskiego, którego głównym celem jest zwiększona atrakcyjność transportu publicznego i rowerowego dla mieszkańców Jaworzna.

Comments are closed.