Aktualności, Z miasta|

Decyzją Prezydenta Miasta Pawła Silberta kolejny rok wspierane są organizacje pozarządowe, które organizują letni wypoczynek dla najmłodszych jaworznian. W tym roku do ośmiu stowarzyszeń przekazano łączną kwotę 233 tysięcy złotych na wakacje dla 500 dzieci z Jaworzna. To aż o 33 tys zł więcej niż w roku ubiegłym!

Na konta organizacji pozarządowych trafiły już środki, które przeznaczone są na zrealizowanie projektów związanych z opieką nad dziećmi i młodzieżą w czasie letnich wakacji. Decyzją Prezydenta Miasta Pawła Silberta o wsparciu organizacji pozarządowych z Jaworzna, blisko 500 dzieci spędzi aktywne wakacje.

Program „Profilaktyczne wakacje” wpisaliśmy na stałe w harmonogram działań podejmowanych przez nasze miasto. Widząc pozytywne efekty, staramy się w miarę możliwości budżetowych zwiększać pulę środków przeznaczonych na wakacyjny wypoczynek dla dzieci – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk. – W tym roku z programu w otwartych konkursach skorzystało osiem stowarzyszeń i 500 jaworznickich dzieci. Dziękuję wszystkim przedstawicielom organizacji za zaangażowanie w pozyskiwanie środków z konkursów, a wszystkim uczestnikom udanego wypoczynku.

W tym roku umowy o przyznanie dotacji podpisali ze strony Gminy Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk i przedstawiciele: Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach, Caritas Diecezji Sosnowieckiej, Uczniowski Klub Sportowy Akademia 2021, Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Jaworzno, Klub Sportowy „Wolant” Jaworzno, Ludowy Klub Sportowy „Ciężkowianka” Jaworzno, Rzymsko – Katolicka Parafia pw. św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie, Klub Sportowy „Górnik” w Jaworznie.

Zadania dofinansowane przez miasto w tym roku:

  1. Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach – „Ogniste Lato 2022” – 39 tys. zł,
  2. Caritas Diecezji Sosnowieckiej – „Wakacyjna Przygoda” – 32 tys. zł,
  3. Uczniowski Klub Sportowy Akademia 2012 – „Wakacje z Akademią 2022” – 36 tys. zł,
  4. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska Hufiec Jaworzno – „Harcerskie Lato’2022 – obóz harcerski w Orzyszu, kolonia zuchowa w Kokotku, półkolonia w mieście” – 55 tys. zł,
  5. Klub Sportowy”Wolant” Jaworzno – „Aktywne wakacje – moja recepta na zdrowie” – 18 tys. zł,
  6. Ludowy Klub Sportowy “Ciężkowianka” Jaworzno – „Letnia Profilaktyka w Koronie 2” – 10 tys. zł,
  7. Parafia Rzymsko-Katolicka Parafia p.w. Św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie – „Wakacje z MAPETEM 2022” – 29 tys. zł,
  8. Klub Sportowy “Górnik” w Jaworznie – „Półkolonia z Profilaktyką” – 14 tys. zł.

Fot. OSP Ciężkowice i ZHP Hufiec Jaworzno

Comments are closed.