Aktualności, Z miasta|

W niedzielę, 3 lipca 2022 r. na jaworznickich Plantach odbył się półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich “Polska od Kuchni”. Wydarzenie wraz z prowadzącymi imprezy otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, życząc zebranym dobrej zabawy i powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Gratulacje organizacji wydarzenia oraz przygotowanych stoisk złożyli radni Rady Miejskiej w Jaworznie Ewa Zuber, Anna Lichota, Teresa Kondoszek i Mariusz Kowalski. Radne wręczyły też nagrody w konkursie artystycznym i kulinarnym.

Miss Wdzięku 45 + została Zuzanna Bednarz z Zespołu Śpiewaczego „Jaworznianki”, która będzie reprezentować Śląsk na finale Festiwalu Polska od Kuchni w październiku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Julia Cebula z Zespołu Śpiewaczego „Dobrzanki” w kategorii do 45 lat, otrzymała wyróżnienie.
Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych było tradycyjne wesele z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem!

W trakcie festiwalu odbyły się konkursy w 4 kategoriach: Wybory Miss Wdzięku, Konkurs Kulinarny, Konkurs Artystyczny czy Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię, w których udział wzięły również przedstawicielki Jaworzna.

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.


Ogólnopolski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, przygotowane z myślą by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów. Podczas festiwalu odbędą się m. in. pokazy kulinarne połączone z degustacją i sprzedażą lokalnych produktów.
Wielki finał odbędzie się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Podczas tego wydarzenia zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich Półfinałów Wojewódzkich w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Wydarzenie zakończy uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.
Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja relacjonowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2, oraz na antenie TVP Kobieta.

Comments are closed.