Aktualności, Kultura|

Półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich “Polska od Kuchni” odbędzie się już jutro – 3 lipca 2022 r. na jaworznickich Plantach! W trakcie festiwalu odbędą się konkursy w 4 kategoriach: Wybory Miss Wdzięku, Konkurs Kulinarny, Konkurs Artystyczny czy Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię, w których udział wezmą również przedstawicielki Jaworzna.

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Zapraszamy Państwa w sentymentalną podróż przez smaki dzieciństwa, zapach babcinego rosołu, kolory strojów regionalnych i wszystkiego, co w Polsce najpiękniejsze.

Ogólnopolski Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie o ogólnopolskim zasięgu, przygotowane z myślą by pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. Festiwal ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów. Podczas festiwalu odbędą się m. in. pokazy kulinarne połączone z degustacją i sprzedażą lokalnych produktów.

Motywem przewodnim Festiwalu i wszystkich kategorii konkursowych będzie tradycyjne wesele z ucztą smaków, kolorów, zapachów, z tańcem muzyką i pysznym polskim jedzeniem!

W tym roku 3 lipca w godzinach 11.00-19.00 na jaworznickich Plantach odbędzie się II etap – półfinał Województwa Śląskiego. W trakcie festiwalu odbędą się konkursy w 4 kategoriach:

  • Wybory Miss Wdzięku to przestrzeń dla wszystkich kobiet, które chcą poczuć się wyjątkowo, są pełne klasy i wdzięku. W konkursie Miss jedną z kreacji, w której zaprezentują się Panie w kreacji z elementami nawiązującymi do zwyczajów ślubnych.

Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: Miss do 45 r. życia, w tej kategorii Jaworzno będzie reprezentować Julia Cebula z KGW „Dobrzanki” natomiast w kategorii Miss 45+ nasze miasto będzie reprezentować Zuzanna Bednarz z KGW „Jaworznianki”

  • Konkurs Kulinarny

podczas którego Koła mają za zadanie przygotować danie regionalne, bądź nowoczesna wariację na jego temat. Konkurs Kulinarny będzie krążyć wokół tematu dań serwowanych na lokalnych weselach

  • Konkurs Artystyczny

to kategoria konkursowa, w której Koła mogą wykazać się największą kreatywnością! W tym roku talent wokalny zaprezentują KGW „Byczynianki”, „Ciężkowianki” i „Jeziorczanki”, natomiast talentem artystycznym wykażą się panie z KGW „Dąbrowianki”.

  • Kobieta Gospodarna i Wyjątkowa – opowiedz swoją historię

Celem konkursu jest promocja oraz wsparcie aktywnej działalności Kół Gospodyń Wiejskich na rzecz lokalnych społeczności. Jest to przestrzeń, w której każde Koło może zaprezentować swoje sukcesy, osiągnięcia oraz podejmowane działania na rzecz społeczności lokalnych i kultywowania tradycji.

Wielki finał odbędzie się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Podczas tego wydarzenia zmierzą się ze sobą zwycięzcy wszystkich Półfinałów Wojewódzkich w poszczególnych kategoriach konkursowych.

Wydarzenie zakończy uroczysta gala z wręczeniem nagród oraz koncert „Roztańczony PGE Narodowy”.

Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja relacjonowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie” w TVP 2, oraz na antenie TVP Kobieta.

Comments are closed.