Aktualności, Sport, Wyścig Solidarności|

Święto fanów kolarstwa szosowego zbliża się dużymi krokami. Już 30 czerwca 2022 r. (czwartek) – przez Jaworzno będzie przebiegał jeden z etapów 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. Imprezie towarzyszyć będzie Mini Wyścig „Solidarności”, a także moc atrakcji na jaworznickim Rynku.

W tegorocznym wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków wystartuje 25 zespołów z Polski i zagranicy, a trasa zawodów będzie liczyć w sumie 772 kilometry.

Jaworzno będzie jednym z miast startowych. Kolarze wyruszą z Rynku (start honorowy ok. godz. 13.00) i przejadą prawie 4 km pętlę honorową wokół Rynku. Po przejechaniu tego odcinka ruszą ze startu ostrego w kierunku Chełmka. Meta tego etapu zlokalizowana jest w Nowym Sączu.

Aby zawodnikom i kibicom zapewnić maksymalne bezpieczeństwo, niektóre ulice zostaną czasowo, częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Najwięcej utrudnień przewidziano w okolicach samego Rynku oraz na ulicach: Pocztowej, Zielonej i Narutowicza. Szczegółowe informacje na temat utrudnień wraz z przebiegiem trasy wyścigu już wkrótce.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie 14. Mini Wyścig Solidarności, czyli wyścig kolarski dla dzieci do 12 lat. Więcej informacji na www.wyscig.com.pl.

Comments are closed.