Aktualności, Bez kategorii, Edukacja, Z miasta|

Po raz kolejny w ramach miejskiego programu “Jaworzno Wspiera Rodziny”, do wszystkich jaworznickich przedszkoli trafią kreatywne wyprawki pełne artykułów plastycznych, które urozmaicą dzieciom i wychowawcom przeprowadzenie zajęć artystycznych. Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk w imieniu Prezydenta Pawła Silberta i swoim wręczył pierwsze wyprawki wraz z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Dziecka wychowankom z Przedszkoli Miejskich nr 4, nr 24 i nr 26.

Wyprawki trafią do wszystkich publicznych i niepublicznych przedszkoli na terenie Jaworzna już w najbliższych dniach.

W ramach miejskiego programu “Jaworzno wspiera rodziny” od kilku lat Gmina dopłaca za pobyt najmłodszych mieszkańców w niepublicznych żłobkach i klubikach dziecięcych. Co roku wspomagamy również pedagogów i dzieci, przekazując im kreatywne zestawy artystyczne, które umilają codzienną pracę i naukę – mówi Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta.

W Jaworznie do publicznych przedszkoli uczęszcza 2 688 dzieci, a do niepublicznych 679.

Pomoc dla rodziców najmłodszych jaworznian

W ramach programu “Jaworzno wspiera rodziny”, by wspomóc jaworznickie rodziny, od kilku lat Gmina dopłaca za pobyt najmłodszych mieszkańców w niepublicznych żłobkach i klubikach dziecięcych. Kwota wsparcia została ustalona na poziomie 300 zł dla każdego dziecka. Od początku funkcjonowania programu (2018 r.), miasto przeznaczyło na ten cel ponad 3 mln złotych. Taka forma wsparcia rodzin spowodowała, że w mieście uruchomiono nowe, prywatne punkty opieki nad dziećmi.

W Jaworznie powstał także miejski żłobek z dofinansowaniem z programu “Maluch+”, dla 30 dzieci przy ul. 3 Maja oraz jego filia zlokalizowana na Podłężu przy ul. Towarowej, w której opiekę znalazło 70 dzieci.

Comments are closed.