Aktualności, Bez kategorii|

Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki spotkali się z jaworznicką Radą Seniorów, by omówić najważniejsze kwestie dotyczące najstarszych mieszkańców województwa śląskiego i Jaworzna, które realizowane są zarówno w regionie jak i w naszym mieście.

W ramach swoich działań jaworznicka Rada Seniorów zaprasza na swoje posiedzenia gości, którzy zajmują się szeroko rozumianą tematyką senioralną w mieście i regionie. We wtorek, 24 maja 2022 r. zaproszenie na posiedzenie otrzymali Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki i Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o targach senioralnych Silver Silesia, które już w czerwcu odbędą się w Bielsku-Białej, a w których udział wezmą jaworzniccy seniorzy. Ponadto dyskutowano o wsparciu przez Gminę środowiska senioralnego, możliwości powstania w mieście kolejnych klubów seniora, a także o realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej „Korpusie Seniora”, działaniu Dziennych Domów Pomocy czy przyszłości miejskich inwestycji.

Comments are closed.