Aktualności, Z miasta|

image_print

Piękną i wzruszającą uroczystością uczcili jubileusz 30-lecia istnienia Stowarzyszenia Abstynenckiego „Razem” w Jaworznie, jego członkowie i zaproszeni goście. W Centrum Kultury „Archetti” w Jeleniu blisko sto osób świętowało. Wszystkim zgromadzonym za zaangażowanie i pracę na rzecz lokalnej społeczność dziękowali m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Jaworznie Tadeusz Kaczmarek wraz z radnymi Rady Miejskiej oraz przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

W imieniu Prezydenta Miasta Pawła Silberta oraz swoim, składam serdeczne podziękowania za trud ponoszony przez Państwa każdego dnia – mówi Łukasz Kolarczyk Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna. – Jesteście źródłem inspiracji dla środowiska w którym działacie. Życzę by kolejne Jubileusze stawały się okazją do miłych wspomnień i przynosiły wiele sukcesów i radości.

Do podziękowań składanych na ręce Prezesa Stowarzyszenia Abstynenckiego „Razem” Zbigniewa Smalcerza, przyłączyli się również przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń abstynenckich z miast ościennych, terapeuci oraz przyjaciele, którzy współpracują z jaworznickim stowarzyszeniem.

Specjalnie przygotowana na tą okoliczność inscenizacja muzyczna pokazywała z jakimi trudnościami muszą mierzyć się osoby uzależnione od alkoholu oraz ich rodziny. Muzyczną ucztę zapewnili Dariusz Fec wraz z Natalią Smalcerz i Patrycją Słowińską. Jubileuszową galę poprowadziła Elżbieta Smalcerz.

Podczas uroczystości nie zabrakło wzruszających momentów. Jednym z nich były podziękowania dla Pań, które wspierały swoje drugie połówki w najgorszym czasie walki z chorobą alkoholową. Ponadto goście zebrani na uroczystości świętowali 25 lat życia w trzeźwości kilkunastu członków stowarzyszenia. Dla jubilatów przygotowano tort i odśpiewano „Sto lat”.

„Razem” na pomoc mieszkańcom

Celem działania Jaworznickiego Stowarzyszenia Abstynenckiego jest praca na rzecz ozdrowienia moralnego i psychicznego osób uzależnionych od alkoholu oraz propagowanie życia w trzeźwości. Członkowie stowarzyszenia swoją pracą informują też i wspierają rodziny, które zmagają się z problemem alkoholowym. Poprzez spotkania, warsztaty, inicjatywy – integrują społeczność abstynencką nie tylko z Jaworzna.

Punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób potrzebujących pomocy i ich rodzin czynny jest we wtorki i piątki od godz. 17:00 do 20:00 w siedzibie stowarzyszenia w Jeleniu, przy ul. Zwycięstwa 82. Istnieje również całodobowa infolinia pod nr 533 538 238, po którą można uzyskać pomoc.

Więcej informacji na temat działalności Stowarzyszenia można znaleźć na stronie  https://www.facebook.com/Jaworznickie-Stowarzyszenie-Abstynenckie-Razem-w-Jaworznie-121633703011325

Comments are closed.