Aktualności, Sport|

image_print

W sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie kolejny raz, najlepsi sportowcy w Jaworznie otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz jego zastępcy Łukasza Kolarczyka, nagrody sportowe. Wyróżnienie otrzymało aż 49 sportowców reprezentujących dwanaście dyscyplin sportowych. Budżet nagród dla sportowców został zwiększony z 64 tys. złotych w 2021 roku do 90 tys. złotych w 2022 roku.

Wyróżnieni zawodnicy reprezentują przede wszystkim dyscypliny indywidualne. Nagrodzeni sportowcy zdobywali laury w: szermierce, szachach, lekkoatletyce, akrobatyce sportowej, narciarstwie wodnym, judo, boksie, zapasach, badmintonie, bilardzie, piłce nożnej i siatkowej. Wysokość nagród wyniosła od 800 do 3550 złotych, w tym roku na ten cel rozdysponowano w sumie 90 tysięcy złotych. Najwięcej nagród, bo aż jedenaście otrzymają szachiści, kolejnie reprezentanci uprawiający sztuki walki oraz jaworznianie osiągający sukcesy m.in. w bilardzie, lekkiej atletyce i grach zespołowych.

– Dzisiejszy sport, to nie tylko wytrzymałość fizyczna, ale przede wszystkim inteligencja, taktyka i zaangażowanie, jakie każdego dnia pokazują sportowcy w dążeniu do osiągnięcia sukcesu – mówi Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna. – Spotkaliśmy się by uhonorować ich trud, sumienność, a przede wszystkim talent. Gratulujemy i życzymy kolejnych pucharów i medali, ale także, żeby dyscypliny jakie reprezentują nasi sportowcy dalej przynosiły największą radość.

W skład komisji do rozpatrywania wniosków o „Sportową Nagrodę Miasta Jaworzna” wchodzą: ze strony Urzędu Miejskiego – Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk i Łukasz Warchoł z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu oraz radni: Mariusz Kowalski i Janusz Papuga.

Wsparcie dla sportu w 2022 roku

Wsparcie na szkolenie dzieci i młodzieży, to dla Gminy kluczowa kwestia – mówi Łukasz Kolarczyk Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna. – Właśnie tego typu działania, jak szkolenie od najmłodszych lat pozwala osiągnąć w przyszłej sportowej karierze najlepsze wyniki. Postawiliśmy na dalsze dofinansowanie sportu i rozgrywek dzieci i młodzieży. Cieszą sukcesy indywidualne oraz zespołowe naszych sportowców i drużyn. W tegorocznym budżecie miasta dzięki decyzjom Prezydenta Miasta Pawła Silberta i radnych pojawiły się dużo większe środki z różnych źródeł, które wspomagają i finansują działalność jaworznickich klubów sportowych w wielu dyscyplinach.

1,1 mln zł czyli o 150 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku gminnego wsparcia otrzymały aż 23 kluby sportowe z Jaworzna. W sumie na dotacje dla klubów w różnych dyscyplinach, organizujących szkolenie dzieci i młodzieży, a także na stypendia sportowe i nagrody dla najlepszych sportowców,przekazano w tym roku prawie 2 mln złotych.

To nie jedyne środki jakie w tym roku przeznaczone są na sport w mieście. Podpisywane są właśnie umowy po ogłoszonym konkursie na dofinansowanie do działalności zajęć profilaktycznych dla dziewięciu klubów w wysokości niemal 240 tysięcy złotych. Kolejny ogłoszony konkurs dotyczy organizacji zajęć w ramach „Profilaktycznych wakacji”.

Należy również pamiętać, że jaworznickie kluby sportowe korzystają z finansowego, rzeczowego
i organizacyjnego wsparcia Urzędu Miasta i Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w ramach współorganizacji wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

Szczegółowe informacje dotyczące wsparcia dla sportu https://www.jaworzno.pl/2022/02/04/zwiekszone-srodki-na-rozwoj-sportu-i-klubow-w-2022-r/

Grupa kilkudziesięciu osób pozujących do zdjęcia

Lista nagrodzonych sportowców:

 1. Patrycja Haręza – szermierka,
 2. Jacek Stachańczyk – szachy,
 3. Jolanta Guzik – szachy,
 4. Natalia Pluta – szachy,
 5. Igor Musiał – szachy,
 6. Artur Wojtania – szachy,
 7. Dariusz Olej – szachy,
 8. Jakub Garbowski – szachy,
 9. Daniel Gumuła – szachy,
 10. Paweł Kołosowski – szachy,
 11. Ryszard Macioł – szachy,
 12. Marcin Rosicki – szachy,
 13. Alicja Włodarczyk – lekkoatletyka,
 14. Patrycja Włodarczyk – lekkoatletyka,
 15. Adrianna Olechno – lekkoatletyka,
 16. Piotr Kuzak – lekkoatletyka,
 17. Józef Bednarczyk – lekkoatletyka,
 18. Emilia Stolarczyk – akrobatyka sportowa,
 19. Maja Kantor – akrobatyka sportowa,
 20. Anna Gogola – narciarstwo wodne,
 21. Roksana Witek – narciarstwo wodne,
 22. Michał Kędrak – narciarstwo wodne,
 23. Aleksandra Masternak – judo,
 24. Hanna Kałuża – judo,
 25. Adela Niciarz – judo,
 26. Łukasz Proksa – judo,
 27. Marek Tarabura – judo,
 28. Dawid Kajdy – judo,
 29. Bartosz Machna – judo,
 30. Patryk Urban – judo,
 31. Szymon Łąka – judo,
 32. Szymon Kałuża – judo,
 33. Martyna Jarząbek – boks,
 34. Damian Nicpoń – boks,
 35. Wiktor Proksa – zapasy,
 36. Beata Białek – badminton,
 37. Maria Rzeźniczek – badminton,
 38. Izabela Łącka – bilard,
 39. Bogdan Wołkowski – bilard,
 40. Dominik Jastrząb – bilard,
 41. Sambor Stachowiak – bilard,
 42. Wojciech Głąb – bilard,
 43. Jakub Kraupe – bilard,
 44. Dominik Regieli – bilard,
 45. Wojciech Lubczyński – bilard,
 46. Julia Janczy – piłka nożna,
 47. Jacek Sowa – piłka siatkowa,
 48. Piotr Czapla – piłka siatkowa,
 49. Andrzej Patucha – piłka siatkowa.

Comments are closed.