Aktualności, Edukacja, Z miasta|

Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Katowicach, Komenda Miejskiej Policji w Jaworznie, kilkanaście firm, szkoły ponadpodstawowe z terenu Jaworzna, pięć uczelni wyższych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego zaprezentowało swoją ofertą podczas tegorocznych „Targów Pracy i Edukacji”, które zorganizowano w Miejskim Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Grupa ludzi
Targi Pracy i Edukacji

Tegoroczne targi otworzyli dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Jaworznie Łukasz Cyryło oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie Irena Wojtanowicz – Stadler. W targach uczestniczył również Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. oświaty i gospodarowania nieruchomościami Tomasz Jewuła.

Dla wszystkich osób poszukujących nowego miejsca zatrudnienia i ścieżki edukacyjnej, przygotowano m.in. prelekcje, naukę pracy zespołowej czy stworzenia ciekawego dla pracodawców CV. Na jaworznian czekało wiele ofert pracy, praktyk i straży.

Ponadto dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Jaworzna przygotowano punkt, gdzie mogli oni zapoznać się z ofertami pracy, ale też zasięgnąć porady związanej ze znalezienie zatrudnienia na polskim rynku pracy.

Ciekawą ofertę dla ósmoklasistów przygotowały szkoły ponadpodstawowe z Jaworzna. Z ich ofertą edukacyjną zapoznało się ponad tysiąc uczniów klas ósmych.

Tegoroczne targi organizowane były przez Gminę Miasta Jaworzna oraz Powiatowy Urząd Pracy
w Jaworznie.

Comments are closed.