Aktualności, Jaworznicki Budżet Obywatelski|

Od poniedziałku, 9 maja rusza nabór wniosków do 10. edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą składać swoje propozycje do 31 maja.

Aby zgłosić zadanie, wypełnij wniosek. Następnie wydrukowany i podpisany formularz wraz z listą poparcia (min. 30 osób), złóż w Urzędzie Miejskim w Jaworznie:

  • osobiście (w godzinach pracy urzędu) w urnie przed Urzędem Miejskim w Jaworznie przy ul. Grunwaldzkiej 33,
  • drogą pocztową na adres: Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie,
    ul. Grunwaldzka 33, 43-600 Jaworzno, z dopiskiem „Budżet Obywatelski”,
  • mailowo na adres: jbo@um.jaworzno.pl w formie zeskanowanych oryginałów dokumentów.

Pamiętaj!

W konsultacjach mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Jaworzna bez względu na miejsce zamieszkania. Zgłaszane inicjatywy muszą mieć charakter ogólnomiejski oraz przedstawiać istotną wartość i użyteczność społeczną.

Jedna osoba może zgłosić wyłącznie 1 zadanie. W obrębie wniosku można wskazać jednego partnera projektu, przy czym partnerem można być tylko jeden raz.

W przypadku zadań inwestycyjnych lub infrastrukturalnych, pamiętaj, że zadania te mogą być lokowane wyłącznie na terenach gminnych. Jeśli teren ma zarządcę, do wniosku należy dołączyć oświadczenie o zapewnieniu nieograniczonego dostępu do terenu.

Zanim złożysz wniosek sprawdź jego poprawność! Wykaz ważnych telefonów znajdziesz w ulotce.

Natomiast 19 maja br. (czwartek) w godz. od 9.00 do 16.00 zapraszamy na „Maraton pisania wniosków”, podczas którego będzie można posłuchać pomysłów innych mieszkańców. Podczas maratonu doradzimy również jak wypełnić wniosek.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO! SPRAWDZAJ ZAKŁADKĘ → JAWORZNICKI BUDŻET OBYWATELSKI BUDŻET NA 2023 R.

Szczegółowe informacje dotyczące budżetu obywatelskiego publikowane są na stronie: www.jaworzno.pl/jbo_2023/

Comments are closed.