Bezpieczeństwo, Z miasta|

image_print

W Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, za sprawą przekazanych na sesji Rady Miejskiej środków, zmodernizowana zostanie szatnia z zapleczem sanitarnym, służąca na co dzień strażakom. Remont pomieszczeń magazynowych będzie możliwy dzięki ponad ćwierćmilionowej dotacji przeznaczonej przez Gminę i środkom zewnętrznym pozyskanym przez jaworznickich strażaków. Na kwietniowej sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie poparli uchwałę zaproponowaną przez Prezydenta Miasta Jaworzna o przyznaniu środków dla PSP.

Strażacy stojący przed Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie
fot. KM PSP Jaworzno

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie bryg. Paweł Żaba zwrócił się do Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta z prośbą o dofinansowanie zadań inwestycyjnych w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Podczas kwietniowej sesji została przydzielona dotacja celowa na wykonanie remontu i dostosowanie pomieszczeń magazynowych z przeznaczeniem na szatnię dla strażaków biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Współpraca z Państwową Strażą Pożarną w Jaworznie oraz Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, stanowi dla miasta kluczowe działanie w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom miasta – mówi Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna. – Poprzednie lata to szerokie, wielomilionowe wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych, przeznaczone m.in. na zakup nowych samochodów pożarniczych dla OSP i PSP, a także wspólne działania mające na celu integrację lokalnych społeczności z miejskimi służbami. W tym czasie wspomagaliśmy również inwestycje i zakupy w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej.

Środki finansowe dla KM PSP w Jaworznie zostaną przekazane za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Przyznana dotacja celowa ze środków Gminy Miasta Jaworzna w wysokości 265 tys. złotych, stanowi większościową partycypację w kosztach wykonania remontu pomieszczeń magazynowych i przystosowania do szatni dla strażaków, w związku z pozyskaniem przez KM PSP dotacji z innych źródeł zewnętrznych na ten cel.

Comments are closed.