Aktualności, Rekreacja, Z miasta|

Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej, radni jednogłośnie poparli projekt Prezydenta Miasta Pawła Silberta dotyczący wsparcia dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Każdy z ROD-ów znajdujących się w Jaworznie raz na dwa lata będzie mógł starać się o wsparcie Gminy na rzecz modernizacji i rozwoju. Kwoty na inwestycje mogą sięgnąć do 70 tysięcy złotych.

Dokument powstał we współpracy i w odpowiedzi na postulaty działkowców. Wysokość środków będzie uzależniona od możliwości finansowych Gminy, a zarząd danego ogrodu będzie potrzebował również wkładu własnego. Wnioski będzie można składać do 31 sierpnia 2022 roku.

Decyzję o możliwości uzyskania wsparcia przedstawił Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert podczas spotkania z przedstawicielami Rodzinnych Ogrodów Działkowych, 22 kwietnia 2022 roku na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych Warpie.

Prowadzone działania to wyraz troski o zieloną przestrzeń i kolejny przykład budowania partycypacyjnego modelu współpracy z mieszkańcami. Jaworzno jako jedno z pierwszych miast dostrzegło, jak wzrosło społeczne znaczenie ogrodów działkowych, jako formy spędzania czasu w okresie pandemicznym.

Jak powiedział Prezydent Paweł Silbert, podczas konferencji inaugurującej projekt, o środki finansowe będą mogły aplikować wszystkie znajdujące się na terenie Jaworzna organizacje działkowców, a pracownicy urzędu udzielą wszelkiej niezbędnej pomocy wnioskodawcom.

Nadziei na realizację programu nie krył wiceprezes SOD Warpie, Krzysztof Sokół.

Dzięki tym środkom nasze ogródki działkowe staną się jeszcze bardziej atrakcyjne – zaznaczył

Prace nad realizacją projektu prowadzone są przez Wydział Współpracy Społecznej i Gospodarczej oraz Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Comments are closed.