Aktualności, Rekreacja|

W sobotę, 21 maja 2022 roku o godz. 11.00 po raz kolejny na terenie OWR Sosina przy ulicy Bukowskiej odbędzie się charytatywny przejazd rolkarzy w ramach pomocy dla Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie. Impreza, nad którą Honorowy Patronat objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert, skierowana jest do wszystkich posiadaczy rolek pragnących uczestniczyć w charytatywnym przejeździe.

Impreza pn. “Rolkuj po nadzieję” skierowana jest do wszystkich amatorów jeżdżących, uczących się jeździć, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z popularnym skatingiem. Nie ma ona charakteru typowej rywalizacji sportowej, jednak w rekreacyjnym “rolkowaniu” ukryty jest głębszy sens, gdyż wydarzenie to jest formą wsparcia Hospicjum Homo Homini im. Św. Brata Alberta w Jaworznie.

Uczestnicy wspierają Jaworznickie Hospicjum, poprzez opłacenie opłaty startowej w formie cegiełki, która w całości przekazywana jest na działalność Hospicjum Jaworzno. Podczas samej imprezy rolkarze mogą się za to w pełni skupić na beztroskim pokonywaniu wytyczonej trasy. Tutaj panuje pełna dowolność i każdy może przejechać taki dystans, jaki mu odpowiada. Sugerowaną długością jest 5 km, ale każdy uczestnik może samodzielnie postanowić czy chce pokonać więcej pętli, czy zejść z trasy trochę wcześniej.

Trasa biegu w dniu imprezy nie jest zamknięta dla innych użytkowników – występuje możliwość pojawienia się na niej innych użytkowników, dlatego na trasie biegu należy poruszać się zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i zwrócić uwagę na innych uczestników ruchu. Dzieci do 10 lat mają obowiązek posiadania kasku ochronnego. Organizatorzy zalecają stosowanie kasku i ochraniaczy przez wszystkich uczestników – “Jeżdżę z głową w kasku”.

Zapisy ruszają w środę, 27 kwietna na stronie internetowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Każda zapisana osoba otrzyma pamiątkowy medal.

Regulamin imprezy jest dostępny TUTAJ.

Comments are closed.