Aktualności, Z miasta|

Jaworzno przystąpiło do ogólnopolskiej akcji społecznej sprzątania rzek. W sobotę, 23 kwietnia 2022 r., mieszkańcy Jaworzna spotkali się na terenie Użytku Ekologicznego „Zakola Białej Przemszy” i uprzątnęli Białą Przemszę na tym terenie.

Grupa ludzi
Operacja Czysta Rzeka zakończona sukcesem

Wśród wolontariuszy znaleźli się Radni Rady Miejskiej w Jaworznie Tadeusz Kaczmarek i Mariusz Kowalski, przedstawiciele Fundacji Kajakowej Tołhaj i Urzędu Miejskiego w Jaworznie, członkowie grupy rowerowej Niepokonani Jaworzno, grupa Plogging Jaworzno oraz mieszkańcy Jaworzna, którzy odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów.

Jak mówią inicjatorzy przystąpienia do tegorocznej akcji „Czysta Rzeka”, już czekają na przyszłoroczną edycję wydarzenia.

Operacja Czysta Rzeka to także akcja edukacyjna i społeczna zakładająca w długiej perspektywie wpływanie na zachowania i postawy obywateli wyrażające dbałość o środowisko lokalne, w którym na co dzień żyją, z którego korzystają, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia. Początkowo miała dotyczyć jedynie rzeki Bug, ale szybko okazało się, że są chętni do propagowania idei w całej Polsce. Dzięki temu w 3 edycjach ponad 8000 wolontariuszy zebrało ok. 280 ton śmieci w całej Polsce.

Comments are closed.