Aktualności, Bez kategorii, Rekreacja, Z miasta|

Ponad 200 osób wzięło udział w VII Ciężkowickim Rajdzie Nordic Walking. Na “spacer” po malowniczej Dolinie Żabnika, zdecydowało się wielu mieszkańców Jaworzna. Zebrani na starcie – przy ul. Zdrojowej – jaworznianie mieli za zadanie pokonanie blisko 9 km.

W rajdzie wzięli udział m.in. Prezydent Paweł Silbert, Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, a także radni Rady Miejskiej – Teresa Kondoszek, Maciej Stanek oraz Mirosław Pieczara, który jest jednym z inicjatorów i organizatorów tego wydarzenia. Na “spacer z kijkami” liczną grupą wybrały się również panie z działającego na terenie Osiedla Podwale w Pawilonie “Słoneczna” Klubu Senior+.

Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe medale oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o mieście i dyscyplinie jaką jest nordic walking. Pucharami uhonorowano także najstarszych uczestników – kobietę i mężczyznę oraz działające na terenie naszego miasta grupy nordic walking – “Nord Walkers Jaworzno” oraz “Dobra Naprzód”.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Podczas wydarzenia mieszkańcy wsparli zbiórkę dla Maksa Tomali, który walczy o zdrowie.

Honorowy patronat nad rajdem objęli Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert i Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki.

Comments are closed.