Aktualności, Rekreacja, Z miasta|

image_print

Prezydent Paweł Silbert przedstawił dziś przedstawicielom jaworznickich działkowców założenia nowego programu wsparcia dla popularnych ROD-ów czyli Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Decyzje w sprawie tego projektu musi jeszcze podjąć Rada Miejska w Jaworznie. Dokument powstał we współpracy i w odpowiedzi na postulaty działkowców.

To także wyraz troski o zieloną przestrzeń i kolejny przykład budowania partycypacyjnego modelu współpracy z mieszkańcami. Jaworzno jako jedno z pierwszych miast dostrzegło, jak wzrosło społeczne znaczenie ogrodów działkowych, jako formy spędzania czasu w okresie pandemicznym.

Jak powiedział Prezydent Paweł Silbert, podczas konferencji prasowej inaugurującej projekt, o środki finansowe będą mogły aplikować wszystkie znajdujące się na terenie Jaworzna organizacje działkowców, a pracownicy urzędu udzielą wszelkiej niezbędnej pomocy wnioskodawcom.

Nadziei na realizację programu nie krył wiceprezes SOD Warpie, Krzysztof Sokół.

Dzięki tym środkom nasze ogródki działkowe staną się jeszcze bardziej atrakcyjne – zaznaczył.

Szczegóły projektu przedstawił Naczelnik Wydziału Współpracy Społecznej i Gospodarczej Marcin Koziarz.

Dotacje będą udzielane raz na dwa lata w wysokości 70 proc. planowanych do poniesienia kosztów jednak nie więcej niż 70 000 złotych. Termin składania wniosków wyznaczyliśmy na 31 sierpnia 2022 roku – mówił Marcin Koziarz.

Za realizację projektu w mieście będzie odpowiadał Wydział Ochrony Środowiska. Na terenie Jaworzna funkcjonuje 9 ogrodów działkowych.

Comments are closed.