Aktualności, Kultura, Pomagam Ukrainie, Z miasta|

Tegoroczny Jarmark Wielkanocny za nami. Pomimo zimna i deszczu mieszkańcy dopisali i tłumnie zjawili się pod jaworznicką „płaszczką”. Na odwiedzających czekało wiele atrakcji, m.in. rękodzieło i świąteczne dekoracje, a także cała masa przysmaków przygotowanych przez jaworznickie Zespoły Śpiewacze i gości z Ukrainy, którzy przybyli do Jaworzna po wybuchu wojny w ich kraju.

Wystawców, wśród których były placówki oświatowe, stowarzyszenia, organizacje pożytku publicznego, instytucje kultury oraz zespoły śpiewacze odwiedził na stanowiskach Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, życząc w imieniu swoim oraz Prezydenta Miasta Pawła Silberta – spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych.

W Jarmarku udział wzięły reprezentacje m.in.: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, Środowiskowego Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jaworznie, Szkół Podstawowych: nr 5, nr 19, nr 8, nr 9, nr 17, Młodzieżowego Domu Kultury w Jaworznie, I Liceum Ogólnokształcącego, Warsztatu Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jaworznie, Świetlicy pod Kolegiatą, Ogniska Wychowawczego w Jaworznie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 4, ZHP Hufca Jaworzno, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2, Miejskiego Koła Pszczelarzy, Muzeum Miasta Jaworzna oraz Jaworznianki, Dąbrowianki, Byczynianki i Ciężkowianki.

Ukraińskie tradycje Wielkanocne zaprezentowały Tamara, Olesa, Lesa, Victoria i Natalia, które przyjechały do Jaworzna po wybuchu wojny na Ukrainie. Panie przygotowały barszcz, ciasto, tartaletki, rogaliki oraz galaretki. Jak mówiły, Jarmark był doskonałą okazją do poznania się i wymiany tradycji Wielkanocnych.

Spotkanie umiliły występy jaworznickich maluchów z Przedszkoli nr 9, 10, 15, 17, 25, 26 i 27 oraz dzieci z Przedszkola nr 3 wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Wiosenną piosenkę wykonali podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury. Dla najmłodszych, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, zorganizowała również wielkanocne warsztaty plastyczne.

Comments are closed.