Aktualności, Rekreacja|

W kwietniu 2022 r. Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie zleci wykonanie projektu nowego placu zabaw na Plantach, z terminem wykonania do końca miesiąca. Następnie, po przygotowaniu wymaganej dokumentacji, zostanie przeprowadzony przetarg, w którym jednostka wybierze wykonawcę inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem inwestycja zakończy się w tym roku. Podczas marcowej sesji radni zdecydowali o przekazaniu na ten cel 900 tys. zł.

Podstawowe założenia budowy nowego placu to przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo dzieci: plac będzie zbudowany na nawierzchni bezpiecznej – gumowej, urządzenia zabawowe będą miały wszystkie atesty wymagane dla bezpiecznego,
  • trwałość: urządzenia i wyposażenie wykonane z materiałów odpornych na zniszczenie i warunki atmosferyczne,
  • przyjemna zabawa: plac będzie wyposażony w nowoczesne urządzenia, które będą zapewniały dzieciom najlepszą zabawę i rozwój ruchowy.

Dodatkowo zostanie wykonane nowe ogrodzenie i nawierzchnia oraz zostanie dodane wyposażenie typu kosze na śmieci i ławki, z których rodzice będą mogli doglądać swoich pociech.

Po kilku latach intensywnego użytkowania dotychczasowy plac zabaw, ze względów bezpieczeństwa najmłodszych jaworznian, nie nadaje się do użycia w obecnym stanie. Stąd decyzja o konieczności modernizacji tego miejsca. Urządzenia i wyposażenie starego placu, których stan na to pozwala zostaną wykorzystane na innych terenach rekreacyjnych w mieście.

Comments are closed.