Aktualności, Edukacja|

W Ośrodku Edukacji Ekologiczno – Geologicznej „GEOsfera” Jaworzno już wkrótce odbędzie się otwarcie minicentrum nauki „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” – projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki. Dzięki temu w GEOsferze będzie się mieścić wystawa oraz Majsternia czyli przestrzeń swobodnego eksperymentowania.

Decyzję o powstaniu strefy w Jaworznie odebrała we wrześniu 2021 r., z rąk Roberta Firmhofera – Dyrektora Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – Dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie – Agnieszka Chećko.

Maszyny w pokoju
„Małe” Centrum Nauki Kopernik już w GEOsferze

„Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności – SOWA” to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. W jego ramach w 32 miastach w całej Polsce, w tym w Jaworznie, powstaną minicentra nauki, do których przenoszone są najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze warszawskiego „Kopernika”.

W każdej placówce mieścić się będzie wystawa oraz Majsternia – przestrzeń swobodnego eksperymentowania, w której odbywać się będą także różnorodne zajęcia.

Wystawa składa się z 15 eksponatów zaprojektowanych i zbudowanych przez zespół Centrum Nauki Kopernik. Będą one ukazywać zjawiska związane z różnymi dziedzinami nauki, takie jak ruch, światło czy procesy biologiczne.

Comments are closed.