Aktualności, Sport|

W piątek, 1 kwietnia b. roku startują zapisy do VII Rajdu Nordic Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę 23 kwietnia podobnie jak w latach ubiegłych została objęta Honorowymi Patronatami Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta oraz Wicemarszałka Województwa Ślaskiego Dariusza Starzyckiego.

Ludzie z kijami do nordic walking
Zapisy na VII Rajd Nordic Walking w Ciężkowicach

Na starcie Rajdu stanąć może w tym roku 200 miłośników spacerów z kijkami (taki obowiązujący limit uczestników zaplanowany jest przez Organizatorów), dlatego gorąco prosimy, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem się do tej znanej i lubianej imprezy. A trasa Rajdu jest doskonałą wizytówką naszego Miasta – pętla o długości około 9 kilometrów prowadzi leśnymi ścieżkami przez malowniczą dolinę Żabnika w Ciężkowicach. Impreza skierowana do mieszkańców naszego miasta jest formą rodzinnej rekreacji bez typowej rywalizacji sportowej, ma na celu promocję zdrowego trybu życia, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrację osób w różnym przedziale wiekowym

Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, a biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą tradycyjnie przy ul. Zdrojowej w Jaworznie – Ciężkowicach. Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Mieszkańcy dla Ciężkowic z p. Mirosławem Pieczarą na czele, a współorganizatorami Urząd Miejski w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach, NSZZ Solidarność TAURON Wydobycie Sobieski oraz Klub Dziecięcy ”Wesołe Robaczki”.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza przez osobę zainteresowaną na stronie internetowej https://zgloszenia.mckis.jaworzno.pl/(panel zgłoszeniowy „Rajd Nordic-Walking Ciężkowice”) od piątku 1 kwietnia, a trwać będą do wyczerpania limitu zgłoszeń albo najpóźniej do czwartku 21 kwietnia 2022 r.. Można również zgłosić się w biurze zawodów w dniu imprezy, ale tylko jeśli będą dostępne wolne miejsca.

W dniu zawodów potwierdzać swoją obecność i odbierać numery startowe będzie można już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktorkę Nordic Walking, która będzie towarzyszyć startującym zawodnikom i prowadzić grupę. Wyjście na trasę przewidziane jest na godzinę 10.00.

W rajdzie nordic walking prawo startu mają osoby, które ukończą 18 lat. Osoby, które nie ukończyły 18 lat mogą wystartować w rajdzie pod warunkiem podpisania przez rodzica/opiekuna prawnego (w biurze zawodów) lub przyniesienia ze sobą na miejsce stosownego oświadczenia o starcie dziecka na wyłączną odpowiedzialność rodzica/opiekuna prawnego (dostępne na stronie). Wszyscy zawodnicy muszą zostać zweryfikowani, a warunkiem dopuszczenia zawodnika do Rajdu będzie złożenie podpisu pod listą startową w biurze zawodów. Po dotarciu na metę każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Wyróżnieni zostaną także najstarszy i najmłodszy uczestnik imprezy, z kolei wszyscy zawodnicy będą mogli wziąć udział w konkursie bezpośrednio po zakończeniu Rajdu.

Zapraszamy mieszkańców Jaworzna oraz wszystkich chętnych i spragnionych wiosennych przechadzek w pięknym otoczeniu przyrody. Każdy może się sprawdzić i znów poczuć atmosferę sportowej przyjaznej rywalizacji.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy lub w Dziale Sekcji Sportowych MCKiS (Paweł Wróbel – 32 745 10 30 wew. 84).

Comments are closed.