Bezpieczeństwo, Z miasta|

Jaworzniccy policjanci otrzymali nowy nieoznakowany radiowóz. Pieniądze na jego zakup pochodzą w dużej części z budżetu gminy Jaworzno, która przekazała na ten cel środki w wysokości 2/3 kwoty auta. Dzisiaj przed Komendą Miejską Policji odbyło się przekazanie kluczyków do nowego wozu. Wręczył je jaworznickiemu komendantowi policji – mł. insp. Piotrowi Uwijale, wiceprezydent Jaworzna Łukasz Kolarczyk.

Zakupiony pojazd ma dobre parametry techniczne i jest ekonomiczny, co przekłada się na niższe koszty jego eksploatacji. Ponadto będzie zapewniał policjantom bezpieczeństwo, gdyż jest wyposażony w szereg nowoczesnych systemów.

Podczas dzisiejszego spotkania Komendant Miejski Policji w Jaworznie mł. ins. Piotr Uwijała podziękował władzom samorządowym za dofinansowanie, które umożliwiło zakup policyjnego pojazdu. Podkreślił, że ten przykład wzorowej współpracy z jaworznickim magistratem jest dużym wsparciem dla Policji i ma znaczący wpływ przede wszystkim na skuteczną walkę z przestępczością oraz poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Łukasz Kolarczyk podczas przekazania kluczyków do zakupionego pojazdu zaznaczył, że priorytetem działań samorządu jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Jaworzna.

Comments are closed.