Aktualności, Rekreacja|

Do Jaworzna powraca Świąteczna MegaMoc. W piątkowe i sobotnie popołudnie (10 i 11 grudnia) w okolicach Rynku w Jaworznie zagości magia Świąt Bożego Narodzenia. Radość i zabawa, uśmiechy na twarzach dzieci i dorosłych, światło, nadzieja, wspólne kolędowanie – będzie wszystko! I o wiele więcej!

Organizowana z inicjatywy TAURON Wytwarzanie Świąteczna MegaMoc już po raz trzeci zawita do Jaworzna. W piątek zabawę rozpocznie doskonale znany wszystkim świąteczny pociąg, który wraz z prowadzącym go Elfem zaprosi na przejażdżkę po mieście. Mali i duzi pasażerowie, jak co roku, będą mogli wspólnie śpiewać kolędy i popularne świąteczne piosenki. Kiedy zacznie zapadać zmierzch, rozświetli się fasada Muzeum Miasta Jaworzna, a zimowe i świąteczne wzory zatańczą na ścianach budynku. Na Rynku i w okolicach Miejskiej Biblioteki Publicznej pojawią się instalacje świetlne, które stanowić będą piękne tło do pamiątkowych zdjęć.

W sobotę atrakcji będzie jeszcze więcej. Na Rynku stanie przepiękna wenecka karuzela. Taki widok niewątpliwie przywoła wspomnienia z lat dziecięcych u starszych, a najmłodszym pozwoli przeżyć niezapomniane chwile. Świąteczny pociąg ponownie przemierzać będzie okolice, a rozśpiewani pasażerowie będą mogli podziwiać miasto w świątecznej odsłonie i pozdrawiać przechodniów. Na wszystkich czekać będzie fotobudka z dość nietypowym wyposażeniem. Jesteście ciekawi co to takiego? Musicie przyjść, żeby się przekonać! Wszyscy będą mogli zaprzyjaźnić się z przesympatycznym Tauronkiem, który będzie rozdawał dzieciom drobne świąteczne upominki.

W holu Miejskiej Biblioteki Publicznej, na głodnych wiedzy młodych naukowców, czekać będą warsztaty, podczas których edukatorzy pokażą skąd się bierze energia elektryczna i jak bezpiecznie się nią posługiwać. Bezpieczniki TAURONA pomogą zrozumieć jak działa obwód elektryczny, czy człowiek lub jabłko przewodzą prąd. A każdy wysportowany śmiałek będzie mógł na specjalnym rowerze wytworzyć energię elektryczną siłą własnych mięśni i przekonać się ile wysiłku trzeba włożyć by zapaliły się żarówki.

Wielki finał tegorocznej Świątecznej MegaMocy to zaplanowany na godzinne 18.00 występ Orkiestry Dętej TAURON Wytwarzanie z Łazisk Górnych, która rozgrzeje energetycznym, świątecznym repertuarem.

Bądźcie z nami w ten magiczny czas, zapraszamy!

Galeria zdjęć z wydarzenia, które odbyło się w 2019 roku

Comments are closed.