Aktualności, Z miasta|

Za nami pierwszy grudniowy weekend, który w naszym mieście obfitował w moc świątecznych wydarzeń. W minioną sobotę, 4 grudnia Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk spotkał się z przedsiębiorcami i mieszkańcami w Pasażu Handlowym Manhattan Podłęże, a popołudniu wspólnie z dziećmi zapalono światełka na jaworznickiej choince. Z kolei w niedzielę, 5 grudnia najmłodsi mieszkańcy mogli spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Jak co roku Stowarzyszenie “Manhattan Podłęże” zorganizowało spotkanie mikołajkowo – świąteczne. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego, radni Rady Miejskiej oraz Mieszkańcy Jaworzna. Nie zabrakło słodyczy, programu artystycznego i głównego gościa – Św. Mikołaja.

Popołudniu, w oczekiwaniu na Św. Mikołaja, jak co roku jaworznickie dzieci odpaliły światełka na choince, znajdującej się na miejskim rynku. Drzewko z Ciężkowic zostało przyozdobione w piękne i oryginalne ozdoby z przedmiotów pochodzących z odzysku, które przygotowali własnoręcznie pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów – zarządcy rynku. Dodatkową atrakcją są świąteczne instalacje, które umilą zimowe spacery.

Oficjalne odpalenie światełek na miejskiej choince odbyło się w sobotę, 4 grudnia o godz. 16:30. Wtedy też najmłodsi jaworznianie mieli również możliwość spotkania bajkowych postaci. Oprócz światełek na choince, rozbłysły wszystkie rynkowe iluminacje.

Spotkanie z Mikołajem

W minioną niedzielę, 5 grudnia w Hali Widowiskowo – Sportowej w Jaworznie odbyło się spotkanie ze Św. Mikołajem. Na dzieci i rodziców czekało mnóstwo świątecznych atrakcji, m.in.: bajkowy świat zabaw, czytanie bajek, fabryka ozdób świątecznych, malowanie chatek, świąteczne upominki, strefa pozytywnych emocji i dobrych relacji czy piernikowe wypieki.

Aż do Świąt, w Jaworznie, wydarzeń i atrakcji dla wszystkich nie zabraknie!

Comments are closed.