Bez kategorii, Z miasta|

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii w grudniu 2021 r.  wprowadzone zostaną zmiany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Jedną z najważniejszych zmian będzie przeniesienie usług elektronicznych ceidg.gov.pl na serwis Biznes.gov.pl.

Zmianie ulegną również formularze wniosków, instrukcji oraz zaświadczeń. O konkretnej dacie wprowadzonych zmian będziemy informować.

CEIDG jest elektronicznym rejestrem przedsiębiorców, którzy działają w Polsce. Portal CEIDG bardzo ułatwia prowadzenie firmy. Dzięki niemu można założyć firmę, zmieniać dane we wpisie, a także zawiesić, wznowić lub zamknąć działalność gospodarczą.

Portal skierowany jest głównie do: przedsiębiorców, osób fizycznych, które chcą zarejestrować działalność gospodarczą oraz osób, które szukają informacji na temat firm i przedsiębiorców.

W portalu znajdziemy:

  • jeden prosty i zintegrowany formularz wniosku o wpis do CEIDG. Pamiętaj, że do potwierdzenia swojej tożsamości będziesz potrzebować certyfikatu kwalifikowanego albo profilu zaufanego (eGo),
  • wyszukiwarkę firm i osób, które prowadzą firmy w Polsce,
  • informacje o koncesjach, licencjach, zezwoleniach i wpisach do rejestru działalności regulowanej,
  • filmy instruktażowe, które pokażą ci krok po kroku jak wypełnić wniosek o wpis do CEIDG.
Prostokątne Logo Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej

Comments are closed.