Biznes, Z miasta|

image_print

Zakończyła się piąta edycja organizowanego przez Jaworznicką Izbę Gospodarczą konkursu pod nazwą „Przedsiębiorcze Jaworzno”, tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Tradycja i doświadczenie filarami budowy nowoczesnych firm”. W miniony piątek, 19 listopada podczas Gali w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków nagrodzono najlepszych w tym roku przedsiębiorców i firmy z terenu miasta. Zwycięzcom gratulował m.in. Prezydent Jaworzna, Paweł Silbert wraz ze swoim zastępcą Łukaszem Kolarczykiem.

Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

  • Firma usługowa mała – Riser.domy Sp. z o.o.,
  • Firma usługowa duża – Riser Sp. z o.o.,
  • Firma produkcyjna – ICB PHARMA,
  • Kategoria Tradycja i rozwój – ICB PHARMA oraz DOM-STYR,
  • Manager roku – Piotr Góralczyk, Riser Sp. z o.o.,
  • Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Jaworzna – Flota Geodezja Sp. z o.o.,
  • Nagroda specjalna KSSE S.A. – Nestor Springs.

Projekt „Przedsiębiorcze Jaworzno” to kompleksowa inicjatywa Jaworznickiej Izby Gospodarczej, organizowana we współpracy z Gminą Miasta Jaworzna. Dzięki współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej i prezydenta Pawła Silberta, w mieście organizowane są różne przedsięwzięcia i inicjatywy gospodarcze takie jak „Jaworznickie Dni dla biznesu” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie czy projekt „Przedsiębiorcze Jaworzno”.

Nasze wspólne działania mają promować potencjał lokalnej przedsiębiorczości i miasta na terenie Polski i poza jej granicami. Jak ważne są nasze relacje pokazała sprawność działania przy kształtowaniu wsparcia dla przedsiębiorców przy falach COVIDu i kolejnych wyłączeniach segmentów gospodarki – mówił podczas spotkania z Mateuszem Łętowskim, Prezesem JIG-u – Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta. – Dzięki inicjatywom JIG, uruchomieniu szybkich ścieżek administracyjnych – skonstruowany został pakiet pomocowy ATOM, a w nim m.in. uchwały z ulgami i zwolnieniami podatkowymi, zwrot obowiązkowych opłat dla branży gastronomicznej. Istotnym elementem naszych wspólnych działań jest również zacieśnianie współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą i Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, ministerstwami i gospodarczymi agendami rządowymi.

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Porozumienia o współpracy Jaworznickiej Izby Gospodarczej z Gminą Miasta Jaworzna na lata 2020 – 2024.

Galeria zdjęć

Comments are closed.