Aktualności, Bezpieczeństwo|

image_print

We wtorek, 9 listopada odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Pracownika Korpusu Służby Cywilnej. Za rzetelną pracę i zaangażowanie pracownikom cywilnym Miejskiej Komendy Policji w Jaworznie podziękował Komendant, mł. insp. Piotr Uwijała oraz Prezydent Miasta Jaworza Paweł Silbert z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem.

Podczas uroczystego apelu Komendant Miejskiej Policji w Jaworznie mł. ins. Piotr Uwijała wraz ze swoim zastępcą podinsp. Sławomirem Zagrobelnym złożyli na ręce pracowników podziękowania. Ponadto wyrazili wdzięczność za trud i zaangażowanie jakie w pracę wkładają pracownicy cywilni – w jaworznickiej komendzie.

Podziękowania w tak trudnym dla wszystkich pracowników służb mundurowych oraz służby cywilnej, złożył Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. Szczególne podziękowania Prezydent złożył sierż. szt. Piotrowi Nowakowi, który jako wolontariusz zgłosi się w trakcie urlopu do pracy w Domu Pomocy Społecznej w Czernichowie w czasie ubiegłorocznej fali pandemii COVID – 19. Za ten czyn został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę – Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Ponadto w trakcie uroczystości Krzyżem Niepodległości z Gwiazdą za zasługi patriotyczne i działalność dla NSZZ Policjantów otrzymała Wiceprezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Katowicach Monika Bryl, która przez blisko sześć lat pełniła rolę Zastępcy Prezydenta Miasta Jaworzna.

***

Dzień Pracownika Korpusu Służby Cywilnej jest to święto obchodzone corocznie 11 listopada od 2000 roku w Narodowe Święto Niepodległości w celu podkreślenia znaczenia roli służby cywilnej i administracji państwowej.

Galeria zdjęć

Comments are closed.