Aktualności, Edukacja, Z miasta|

image_print

W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Orła Białego w Jaworznie odbyła się oficjalna prezentacja „banknotu” okolicznościowego na 120-lecie Miasta Jaworzna. Spotkanie było doskonałą okazją do wręczenia nagród w zorganizowanym w ubiegłym roku konkursie na propozycję grafiki i nazwy okolicznościowego bonu.

Spotkanie rozpoczęła krótka legenda o powstaniu Jaworzna. Następnie Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert oraz Dyrektor ZSO Marta Figura, wręczyli nagrody zwycięzcom konkursu. Ponadto w trakcie uroczystości uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących zaprezentowali program okolicznościowy.

Od dzisiaj (21 września 2021 r.) pamiątkowy „banknot” w cenie 50 zł, będzie można kupić w Muzeum Miasta Jaworzna i w Punkcie Informacji Turystycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaworznie.

120 jaworów na 120-lecie praw miejskich

Jawor – to zwycięska nazwa miejskiego banknotu okolicznościowego o nominale 120, który łączy historię, współczesność, tradycję, a jednocześnie wpisuje się w obchody 120-lecia nadania praw miejskich Jaworznu. Na ogłoszony w ubiegłym roku konkurs wpłynęło 67 prac. 22 stycznia Jury Konkursu oceniło nadesłane propozycje i wyłoniło laureatów.

Wyniki konkursu:

KATEGORIA A – nazwa banknotu

I miejsce –  „JAWOR”:

 1. Bartosz Czubiliński (SP7)
 2. Kornel Krasiński (CKZiU)
 3. Kamil Chacuś (CKZiU)
 4. Jakub Nocoń (SP2)

II miejsce – „TOPOREK”:  Olaf Obarski (SP7)

Wyróżnienia:

 • „DRWALNIAKI” : Tomasz Ziaja (SP2)
 • „GALMAN” : Katarzyna Olas (SP3)

KATEGORIA B –  symbol graficzny banknotu

Grupa wiekowa uczniowie szkół podstawowych:

I miejsce – Lena Stęplowska (SP2) „LISICZKA”

Wyróżnienia:

 1. Agnieszka Chudy (SP7) „SZYSZKA”
 2. Zofia Jastrzemska (SP7) „JASTRZĄB”
 3. Olaf Obarski (SP7) „OLAFIK”
 4. Martyna Gajos (SP7) „ANGEL”

Grupa wiekowa uczniowie szkół średnich:

I miejsce – Maja Szczawińska (CKZiU) „SZCZAWIK”

Wyróżnienia:

 1. Emilia Gregorczyk (CKZiU) „TISANA”
 2. Natalia Młynarz (CKZiU) „BUMBLEBEE”
 3. Kamil Chacuś (CKZiU) „SMUFI”

Otwarcie pracowni CYBER.MIL

Spotkanie było doskonałą okazją do otwarcia klasy CYBER.MIL – „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informacyjne”, w której uczy się 11 uczniów III Liceum Ogólnokształcącego. To jedyna tego typu klasa w województwie śląskim. Podczas wtorkowych uroczystości, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.

Program „CYBER.MIL z klasą” to oferta dla najlepszych uczniów, którzy interesują się informatyką, a swoją zawodową przyszłość chcieliby związać z szeroko rozumianym bezpieczeństwem cyfrowym. Kryptologia, robotyka i cyberbezpieczeństwo – coś dla ścisłych umysłów i pasjonatów komputerowych!

Galeria zdjęć

Comments are closed.