Jaworznicki Banknot Okolicznościowy z okazji 120-lecia Miasta Jaworzna

Trwają obchody 120-lecia Miasta Jaworzna. W ubiegłym tygodniu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie poświęcone powstaniu Jaworznickiego Słownika Biograficznego. Dziś kolejne wydarzenie organizowane w ramach jubileuszu Miasta.

W południe, w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworznie, miała miejsce prezentacja Jaworznickiego Banknotu Okolicznościowego, powstałego z okazji 120-lecia Miasta Jaworzna. Jaworzno otrzymało prawa miejskie dokładnie 21 września 1901 r. Rok 2021 jest więc doskonałą okazją do wspólnego stworzenia okolicznościowego, kolekcjonerskiego banknotu, który będzie odwoływał się do historii i tradycji.

Konkurs skierowany był do mieszkańców Jaworzna, w trzech kategoriach wiekowych – uczniów szkół podstawowych, uczniów szkół średnich oraz dorosłych mieszkańców miasta. Zadaniem uczestników było nadanie nazwy oraz stworzenie projektu symbolu graficznego, rysunku okolicznościowego, który będzie jednym z elementów projektowanego banknotu okolicznościowego.

Przed nami kolejne wydarzenia organizowane w ramach 120-lecia Miasta Jaworzna. Szczegółowy harmonogram imprez towarzyszących dostępny na załączonym plakacie.

UWAGA! Brak wejściówek na niedzielną Galę Koncertową!