Kultura, Z miasta|

image_print

W ramach obchodów 120-lecia Miasta Jaworzna odbyła się premiera pierwszego tomu Jaworznickiego Słownika Biograficznego. Uroczyste spotkanie odbyło się w czwartek, 16 września 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaworznie.

Gratulacje i podziękowania za pracę w imieniu Prezydenta Pawła Silberta złożyła autorom publikacji Sekretarz Miasta Jaworzna Ewa Sidełko – Paleczny. Ponadto słowa uznania przekazali m.in. Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek, jaworzniccy Radni oraz mieszkańcy, którzy wzięli udział w wydarzeniu.

Pierwszy tom słownika

Publikacja jest owocem pracy zespołu redakcyjnego pod przewodnictwem Marii Leś-Runickiej, który podczas spotkania zaprezentował swoje dzieło. To szczególne wydawnictwo przybliży mieszkańcom „ambasadorów” lokalnej społeczności. Znajdują się w nim życiorysy wybitnych i ważnych dla Jaworzna osób, budujących społeczność lokalną i mających wpływ na rozwój miasta – m.in. literatów, nauczycieli, przedsiębiorców, twórców architektury, kultury, sztuki, naukowców, kapłanów i samorządowców. Dzięki pracy wielu zaangażowanych osób i  ogromnemu zapałowi oraz pasji rodzimych badaczy, od lat zaangażowanych w tropienie śladów historii regionu – powstało praktyczne kompendium wiedzy o utalentowanych, pracowitych, pełnych pasji i odwagi, wybitnych osobowościach związanych z Jaworznem.

Na wydawnictwo składa się szereg fascynujących odkryć i nieznanych dotąd faktów. Publikację będzie można nabyć w Punkcie Informacji Turystycznej Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Galeria zdjęć z wydarzenia

Comments are closed.