Przejechała składakiem przez Polskę dla chorych dzieci

W dniach 14 – 22 sierpnia Karolina Kornaga wraz z zespołem charytatywnej grupy z Jaworzna przemierzyła Polskę na składaku marki Zenit (od Sianek w Bieszczadach po Jastrzębią Górę) aby zebrać środki na rzecz małych pacjentów leczących się na Oddziale Neurochirurgii Górnośląskiego Centrum Zdrowia
Dziecka w Katowicach. Założyła, że będzie to w sumie 900 km. Osiągnęła o wiele więcej. Przejechała o 261 dalej, kończąc z wynikiem 1161 km!

W całym przedsięwzięciu jest także coś, co nas niezwykle poruszyło – Karolina sama jako dziecko przeszła operację mózgu i podobnie jak nasi podopieczni zna strach, ból oraz bezsilność, którym nie sposób zaradzić. – Podczas jednej z podróży rowerowych do pracy, pomyślałam sobie – a gdyby tak przejechać składakiem przez Polskę? Tak z południa na północ. I przy tym zrobić coś dobrego i udowodnić sobie i innym, że choroba nie oznacza siedzenia i użalania się nad sobą? Sama jestem po operacji mózgu (torbiel blaszki czworaczej). Byłam leczona sterydami, chodziłam regularnie na rezonanse i przy proponowaniu mi przez lekarzy operacji słyszałam wiele razy, że mogę nie chodzić i nie mówić i czy podejmuje to ryzyko – jednak jeśli się nie zdecyduję, powinnam mieć świadomość, że jednego dnia może ona pęknąć (…) Wiem jak to jest, kiedy jedziesz na blok operacyjny i tak naprawdę nie masz pewności czy coś będzie później, więc tylko łagodnie się uśmiechasz, mówisz bliskim, że ich kochasz, a lekarzy na bloku operacyjnym pytasz, czy zanim Ci wygolą placek na głowie dali by rade też podciąć końcówki… – mówi Karolina Kornaga z Jaworzna.


Celem tej wyprawy było zebranie 11 tysięcy złotych, jednak już teraz jest to kwota przewyższająca 20 tysięcy! Środki jakie zostaną zebrane w trakcie całej zbiórki zostaną przeznaczone na wsparcie remontu wspomnianego oddziału, a lista potrzeb jest długa i bardzo namacalna:
– wyposażenie świetlicy oddziałowej (meble, pomoce rehabilitacyjno-sensoryczne),
– wyposażenie w meble i sprzęt AGD nowej kuchni dla rodziców
– 12 wentylatorów
– przewijaki do kąpieli
– przewijaki z komodą

 

To, co zostanie zebrane ponad tę kwotę przekażemy na wsparcie rehabilitacji dzieci po zabiegach
neurochirurgicznych, bądź takich które potrzebują rehabilitacji w następstwie przebytej choroby.

Dlaczego o tym wszystkim pisze? Chyba dlatego, że choroba to nie zawsze jest wyrok. Jednak wyrokiem jest bardzo często brak finansów, który nie pozwala nam podjąć się
leczenia. (…) Są ludzie, którzy zasypiają w strachu, budzą się w poczuciu braku nadziei a cały ich dzień oparty jest na cierpieniu . Dla takich właśnie osób chciałabym przejechać naszą piękna Polskę na Składaku. – tak Karolina motywowała swój pomysł na akcję.

Na Oddziale Neurochirurgii GCZD w Katowicach rocznie wykonuje się około 350 operacji. Oprócz wybitnego zespołu lekarzy i zaawansowanego technologicznie sprzętu jest coś co także ma wpływ na samopoczucie naszych podopiecznych i ich rekonwalescencję – to przestrzeń w jakiej przebywają. Zarówno w czasie kiedy potrzebny jest odpoczynek i spokój, jak i wtedy, gdy sala czy szpitalna świetlica stają się miejscem do nauki i zabawy. W takich okolicznościach ważna jest nie tylko estetyka, ale i funkcjonalność rozwiązań dostosowanych do specyfiki i potrzeb oddziałów, zarówno z perspektywy personelu medycznego, jak i opiekunów, a przede wszystkim samych dzieci.

 

Mimo, iż cel wyprawy został osiągnięty, to zbiórka trwa do 30 września. Można ją wesprzeć wpłacając środki bezpośrednio na konto Fundacji ISKIERKA:

16 1050 1588 1000 0023 0023 0170
z dopiskiem: Składakiem przez Polskę
lub przez Siepomaga.pl – www.siepomaga.pl/skladakiemprzezpolske

 

(IPRA)