Seniorzy z Byczyny rozmawiali o segregacji odpadów

Edukację w zakresie ochrony środowiska warto prowadzić przez całe życie. Wiedzą o tym Seniorzy z Byczyny, którzy podczas jednodniowej wycieczki rozmawiali o segregacji odpadów. Akcję udało się przeprowadzić dzięki uprzejmości Miejskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych, który przekazał ulotki i gadżety. 

Wyjazd członków PZERII Koło Byczyna był okazją do spotkania się, rozmowy o sprawach bieżących a także tych ważnych, jak np. dbanie o naszą planetę. Podczas jednodniowej wycieczki na Termy Chochołowskie, Seniorzy z Byczyny rozmawiali o segregacji odpadów oraz pochwalili wszelkie akcje, mające na celu ograniczenie produkcji odpadów. Na początku, już w autokarze, przewodniczący PZERII w Byczynie, Zdzisław Koźmin, przekazał uczestnikom wycieczki gadżety i materiały organizując pogadankę na temat segregacji. Następnie Seniorzy mieli czas na relaks na termach, by w końcu udać się na obiad do Białego Dunajca. Tam, w wynajętej sali, kontynuowali dyskusję na temat ekologii. Nie była to typowa akcja edukacyjna, lecz ciekawa dyskusja, w której Seniorzy chętnie i aktywnie uczestniczyli. Jak poinformował prezes byczyńskiego koła PZERII, każdy senior który należy do koła, ale nie był na wycieczce, otrzyma materiały.

Jak widać, temat segregacji odpadów nie jest zarezerwowany jedynie na akcje edukacyjne dla dzieci. Sprawy ekologii są bliskie także Seniorom, a MZNK chętnie przekazuje swoje materiały różnym grupom osób. Mamy nadzieję, że takie spotkanie połączone z dyskusją na niezwykle ważny temat, zainspiruje inne grupy Seniorów działające w naszym mieście.