Dyżur telefoniczny w ZUS – pomoc z Tarczy Antykrysowej

10 czerwca Oddział ZUS w Sosnowcu organizuje telefoniczny dyżur ekspercki „Pomoc z ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej”. Osoby, które mają pytania dotyczące zwolnienia z opłacania składek oraz świadczeń pieniężnych dla poszkodowanych w związku z Covid-19 mogą dzwonić już w najbliższy czwartek, w godz. od 9.00 do 11.00, pod nr tel. 32 639 60 88.

 

Warto skorzystać z wiedzy eksperckiej, bo jeszcze do 30 czerwca można składać wnioski o zwolnienie ze składek w ramach Tarczy 9.0. Do tej pory sosnowiecki Oddział ZUS przyjął około 3,8 tys. wniosków o zwolnienie ze składek w ramach ostatniej Tarczy Antykryzysowej, a wysokość umorzenia przekroczyła ponad 7,7 mln zł. Trzeba pamiętać o tym, że pomimo umorzenia, kwota tych składek jest zapisywana na koncie ubezpieczonych, dzięki temu nie będzie to miało wpływu na wysokość przyszłych świadczeń z ubezpieczeń społecznych – tłumaczy Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Dzwoniąc do ekspertów ZUS w Sosnowcu można uzyskać informacje, kto i w jakim terminie może ubiegać się o zwolnienie ze składek lub świadczenie postojowe, jakie są warunki skorzystania z ulgi lub świadczenia postojowego, w jaki sposób prawidłowo wypełnić wniosek przez PUE i jakie korzyści wynikające z udzielonego wsparcia.

 

[IPRA]