Rowerowa Stolica Polski – ruszyły treningi

zdjecie przedstawia rowery i promuje konkurs rowerowa stolica polski

Jaworzno w tym roku także zawalczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Właściwa rywalizacja potrwa od 1 do 30 czerwca 2021 r., jednak 21 marca ruszyły treningi, które odbywają się w ramach aplikacji „Aktywne Miasta”. Warto zainstalować i używać w trakcie wycieczek rowerowych! 

 

To już najwyższy czas, aby odpalić bezpłatną aplikację Aktywne Miasta i włączyć się do rowerowej rywalizacji organizowanej po raz trzeci przez miasto Bydgoszcz. Pierwszego dnia wiosny ruszyły z oficjalne treningi miast. To rozgrzewka przed czerwcowymi zmaganiami cyklistów z całej Polski!

Rowerowa Stolica Polski z roku na rok nabiera rozpędu. W tym roku niespodzianką dla będących od początku w tym projekcie użytkowników jest nowa aplikacja „Aktywne Miasta”. To w niej będziemy zbierać cenne kilometry przejechane na dwóch kółkach w ramach RSP, ale od teraz możliwości jest o wiele więcej. – Polacy pokochali rowery, ale też inne aktywności na świeżym powietrzu, takie jak bieganie, rolki, czy nordic walking. Dwie poprzednie edycje rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski okazały się strzałem w dziesiątkę. W zdobywaniu kilometrów nie przeszkodziła nam nawet pandemia koronawirusa. Chcemy dalej rozwijać ten projekt, także za sprawą innych polskich miast, które tak pozytywnie go przyjęły. Krokiem naprzód będzie nowa aplikacja „Aktywne Miasta” – mówi prezydent Rafał Bruski.

Lifting aplikacji i zmiana nazwy
Rosnące zainteresowanie włodarzy miast udziałem w bydgoskim projekcie doprowadziło do istotnych zmian w aplikacji. Od teraz cały wachlarz sportowych możliwości zostanie udostępniony użytkownikom z miast, które włączyły się w projekt. Istotną zmianą jest tez nowy logotyp AKTYWNE MIASTA, który przedstawia puls i symbolizuje aktywność, sport, rekreację i życie w mieście. Co więcej nowa wersja wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców, od teraz aplikacja będzie dostępna w języku angielskim.
Kolejne nowości to możliwość importu treningów z urządzeń Garmin (najbliższa aktualizacja), traker znajomych, rozszerzona wersja panelu pomocy wraz z chatem, dodatkowe statystyki dla zaawansowanych użytkowników i możliwość kontynuacji przerwanych treningów.

Rusza oficjalny trening miast
W niedzielę, 21 marca ruszył z oficjalny trening. Jest to tylko rozgrzewka, która potrwa do 21 maja. Codziennie zgłaszają się kolejne miasta, które chcą włączyć się do czerwcowej rywalizacji o Puchar. Nowością w zabawie będzie wprowadzenie 5 kategorii miast ze względu na ich wielkość. Każde z miast otrzyma dodatkowy puchar RSP.
Oficjalny trening to znakomita okazja dla nowych użytkowników, by poznali funkcjonalność bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta. Wszyscy, którzy jeżdżą na rowerze i są posiadaczem telefonu komórkowego, mogą wziąć udział  w zabawie. Trzeba tylko pobrać darmową aplikację i wybrać miasto, dla którego chce się zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego każdy uczestnik, bez względu na miejsce, w którym się znajduje, może kręcić kilometry dla swojej drużyny. Nie bez znaczenia dla indywidualnych uczestników są inne użytkowe funkcje aplikacji, będące wartością dodaną udziału w zabawie, takie jak zniżki u partnerów akcji, specjalne odznaki czy prognoza pogody.

 

Więcej informacji o rywalizacji na oficjalnej stronie internetowej.