Medalowe żniwo Sparty

Ostatni długi weekend był bardzo pracowity i zakończony dużym sukcesem Klubu Sparta Jaworzno. W dniach 09-10.11 odbyła się najważniejsza impreza dla zawodników Brazylijskiego Jiu Jitsu w Polsce – Mistrzostwa Polski. Zawody zorganizowane w Katowicach ściągnęły prawie 1700 zawodników z całego kraju. Reprezentanci Sparty wywalczyli 4 cenne medale.

09.11 złoto przypadło bezkonkurencyjnemu Marcelowi Hulbójowi który w drodze po medal stoczył 3 walki. Marcel wszystkie swoje walki zakończył przed czasem sięgając po raz pierwszy w życiu po tytuł Mistrza Polski w BJJ. Srebrny medal wywalczył Łukasz Zapała. Jaworznianin uzyskał 2 lokatę na 8 zgłoszonych do kategorii zawodników i przegrał tylko jedną- finałową walkę. Wynik Łukasza cieszy tym bardziej, ponieważ trenuje on stosunkowo krótko, za to bardzo systematycznie i ciężko, co przełożyło się na tytuł V-ce Mistrza Polski w BJJ. Brązowy medal przywiózł do domu Łukasz Szczypuła, który startował w klasie Masters 2 niebieskich pasów. Niewiele tego dnia zabrakło do walki finałowej.

 

Natomiast w dniu 10.11 startowała nasza jedyna walcząca kobieta, zawodniczka, trenerka i ozdoba nie tylko naszej klubowej reprezentacji ale i Reprezentacji Polski – Joanna „Panda” Gabryluk. Asia pewnie wkroczyła do finału, gdzie podczas walki dała znać o sobie kontuzja kolana. Tym samym nie zdołała dokończyć finałowej walki przez co do Jaworzna wraca z tytułem Vicemistrzyni Polski.
11.11 jeszcze nie opadły emocje po Mistrzostwach Polski BJJ, a najmłodsi zawodnicy Sparty dostarczyli nowych na ostatniej Lidze Ju-Jitsu w tym roku uzyskując wynik 11 medali – 6 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy.

Medale wywalczyli:
– Oliwia Taborska:
Złoto w kat. – 36 kg Ne Waza U12
Złoto w kat. – 36 kg FbIf U12

– Lena Dubiel:
Złoto w kat. – 36 kg Ne Waza U10
Złoto w kat. – 36 kg FbIf U10

– Adam Bułaś:
Złoto w kat. – 38 kg FbIf U10
Srebro w kat. – 38 kg Ne Waza U10

– Maciej Pawela:
Srebro w kat. – 34 kg Ne Waza U8
Srebro w kat. – 34 kg FbIf U8

– Kamil Cieśla:
Złoto w kat. – 30 kg Ne Waza U10

– Adrian Bogaczyk:
Srebro w kat. – 27 kg Ne Waza U10

– Mateusz Pawela:
Brąz w kat. – 34 kg Ne Waza U10

 

Tuż za poza podium znaleźli się Alan Lejkowski oraz Oliwier Kaducki.
Gratulacje dla wszystkich naszych młodych fajterów.

 

Start w zawodach dotowany ze środków Urzędu Miasta Jaworzno na realizację zadania „Trenując sporty walki wygrywasz życie”

IPRA