Archiwum JBO|

Jeszcze tylko do czwartku, 21 czerwca mieszkańcy Jaworzna mogą zgłaszać swoje pomysły do Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 r.

Wniosek należy złożyć do 21 czerwca br. do jednej z 20 urn, przygotowanych w punktach konsultacyjnych. Przypominamy, że punkty konsultacyjne czynne są zgodnie z obowiązującymi godzinami urzędowania (otwarcia) danej placówki.

Uwaga! Do godziny 24:00 dyżur będzie pełnić punkt konsultacyjny nr 20 – Śródmieście tj. Urząd Miejski w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33 – po godzinie 17:00 swoją obecność prosimy sygnalizować dzwonkiem do drzwi – pracownik pełniący dyżur w placówce umożliwi zainteresowanym złożenie wniosku w urnie.

Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły zarówno ogólnomiejskie, jak i lokalne, które będą realizowane w 20 obszarach konsultacyjnych. Na część ogólnomiejską zostanie przeznaczone 1 mln zł, natomiast 1,7 mln zł zostanie podzielone po równo na wszystkie obszary konsultacyjne, co daje kwotę 85 tys. zł na każdy z obszarów.

– Jednocześnie zapraszamy 25 czerwca (poniedziałek) o godz. 8.30 w sali obrad nastąpi otwarcie urn ze wszystkich obszarów konsultacyjnych Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok. Złożone przez mieszkańców wnioski zostaną przeliczone i protokolarnie przekazane do weryfikacji pracownikom urzędu – mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta.

W trakcie spotkania nastąpi publiczne losowanie trzech reprezentantów społecznych, którzy wejdą w skład zespołu ds. budżetu obywatelskiego, w ramach projektów ogólnomiejskich. Osoby te wyłonione zostaną spośród wszystkich mieszkańców, którzy zgłosili chęć pracy w zespołach ds. budżetów lokalnych ze wszystkich 20-stu obszarów konsultacyjnych.

Serdecznie zapraszamy! – 25 czerwca, godz. 8:30, sala obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Comments are closed.