Archiwum JBO|

image_print

W czwartek, 20 grudnia ponownie spotkał się zespół ds. Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego dla obszaru Dąbrowa Narodowa. Ponieważ w nazwie jednego zadania pojawił się znak ” ’ ” (apostrofu), system nie zapisywał poprawnie oddanych głosów na to konkretne zadanie do bazy danych. Sytuacja, która wystąpiła dotyczyła tylko i wyłącznie tego jednego zadania z wszystkich, na jakie mieszkańcy mogli oddawać swoje głosy w głosowaniu elektronicznym.

W związku z potwierdzeniem wystąpienia błędu, wszystkie głosy oddane przez osoby zamieszkujące obszar Dąbrowa Narodowa zostały ponownie zweryfikowane i porównane z danymi przesyłanymi na bramkę operatora sms. Ustalono, że liczba głosów elektronicznych oddanych na zadania lokalne w obszarze Dąbrowa Narodowa wynosi w sumie 228. Z czego 27 na zadanie „Mini ogród doświadczeń przy  ul. Długoszyńskiej” , a 201 na zadanie „Boiska wielofunkcyjne w Szkole Podstawowej Nr 8 – siłownia zewnętrzna i plac do street workoutu”.

Błąd nie miał wpływu na wybór zwycięskiego zadania.  Najwięcej głosów-596, otrzymał projekt pt.: „Mini ogród doświadczeń przy ul. Długoszyńskiej”-szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł. Zwycięski projekt zgłosili: Dorota Guja, Wiktoria Hendel, Krzysztof Lehnort, Marek Szuler.

Drugie zadanie zgłoszone w obszarze pt.: „Boiska wielofunkcyjne w Szkole Podstawowej Nr 8 – siłownia zewnętrzna i plac do street workout’u”-szacunkowe koszty zadania 75 000,00 zł, wnioskodawców: Anetty Musiał-Paździory, Katarzyny Cichoń, Mariusza Kowalskiego, Nikodema Motyki otrzymało łącznie 370 głosów.

Comments are closed.