Jaworznicka Chorwacja

Powiedzenie o chwaleniu cudzego przy nieznajomości swojego sprawdza się także w Jaworznie. Podczas, gdy wiele osób zachwyca się krakowskim Zakrzówkiem, wciąż niewiele osób miało okazję odwiedzić urokliwe miejsce wśród skał w naszym mieście. Mowa o Parku Gródek i Bazie Nurkowej, przez niektórych nazywanych nawet… jaworznicką Chorwacją!

Baza Nurkowa na Pieczyskach jest znanym tego typu ośrodkiem na całą Europę. Mimo to, nie wszyscy mieszkańcy Jaworzna mieli okazję ją odwiedzić. A szkoda, bo wcale nie trzeba umieć nurkować, by ciekawie spędzić tam czas. Do tej malowniczej okolicy możemy dotrzeć własnym samochodem, rowerem lub autobusem linii 304 (przystanek Pieczyska Centrum Nurkowe).

Turkusowa woda w zalanym kamieniołomie, zatopione koparki, a także piękna okolica niewątpliwie czynią to miejsce tak popularnym wśród obcokrajowców pasjonujących się nurkowaniem. Via Sport Diving Marina „Koparki”, bo tak nazywa się popularna „Orka”, wciąż się rozwija, a ambicją właścicieli ośrodka jest stworzenie nowoczesnego kompleksu rekreacyjno-sportowego, gdzie znajdą coś dla siebie także miłośnicy innych dyscyplin sportowych. A co jeśli nie nurkujemy a nawet nie pływamy? Wtedy warto skusić się na spacer, przejażdżkę rowerową lub piknik w tej przepięknej scenerii. Wokół kamieniołomu znajduje się ścieżka, która prowadzi przez Bacówkę i taras widokowy.

W Bacówce prowadzonej przez Wspólnotę Betlejem możemy odpocząć w otoczeniu zieleni i zwierząt, takich jak owce, alpaki i osiołki. W tym miejscu organizowane są również cykliczne imprezy, m.in. kino plenerowe.

Przechodząc na taras widokowy możemy podziwiać z góry całą okolicę i zrozumieć, dlaczego wcale nie trzeba udawać się do Zakrzówka. Malownicza okolica zachęca do rodzinnego i aktywnego wypoczynku i może stać się scenerią do pięknych zdjęć – nasza redakcja zna osobiście nowożeńców, którzy właśnie tam zdecydowali się wykonać plener ślubny. Uwierzcie, efekty były imponujące! Jakie jeszcze inne urokliwe zakątki Jaworzna warto odwiedzić? Podzielcie się swoimi sugestiami w komentarzach na Facebooku. A jak odwiedzicie nasz Park na Pieczyskach, koniecznie oznaczcie swoje zdjęcia hashtagami #koparkijaworzno i #jaworznogrodek ! Pokażmy innym, jak u nas pięknie.