Archiwum JBO|

W piątek, 2 czerwca br. zakończyły się spotkania informacyjne organizowane dla wszystkich obszarów konsultacyjnych na temat nowych zasad Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Przed nami nabór propozycji zadań. Na ich składanie pomysłodawcy mają aż 19 dni tj.: od 12 do 30 czerwca br.

Podczas spotkań, które prowadziliśmy w każdym z 20 obszarów konsultacyjnych, staraliśmy się przekazać mieszkańcom najważniejsze informacje dotyczące zgłaszania pomysłów, trybie ich weryfikacji i zasadach późniejszego głosowania. Szczególnie akcentowaliśmy zmiany, jakie nastąpiły w procedurze naboru w porównaniu do poprzednich edycji – tłumaczy Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta Jaworzna.

Formularze wniosków od 12 czerwca dostępne będą we wszystkich punktach informacyjnych. Można je również pobrać ze strony internetowej www.jbo.jaworzno.pl.

Jak co roku, zapraszamy mieszkańców na „Maraton pisania wniosków”. W czwartek, 22 czerwca w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie w godz. od 10.00 do 17.00 mieszkańcy będą mogli skorzystać z kompleksowej porady pracowników Urzędu Miejskiego, wypełnić i zweryfikować swój wniosek, sprawdzić własność terenów, załączniki, oszacować koszty zadania oraz posłuchać pomysłów innych wnioskodawców.

Informacje na temat JBO oraz zasad wypełniania wniosków można uzyskać pod nr tel. (32) 61 81 582, 895 oraz pod adresem e-mail: jbo@um.jaworzno.pl

Jednocześnie podczas prowadzonych spotkań wybrano reprezentację mieszkańców, która będzie uczestniczyć w pracach komisji ds. budżetu obywatelskiego przy ocenie formalnej wniosków i ustalaniu wyników głosowania. W każdym obszarze podjęto również decyzję, na co zostaną przeznaczone ewentualne oszczędności pozostające na zadaniach obecnie realizowanych.

Prezentujemy osobowy skład komisji ds. budżetu obywatelskiego. Jednocześnie informujemy, że pozostały wolne miejsca w obszarach: Bory, Dąbrowa Narodowa, Gigant-Leopold, Jeleń, Łubowiec, Piechnik-Podwale-Warpie, Pszczelnik, Szczakowa, Śródmieście –  zapraszamy reprezentantów poszczególnych obszarów do współpracy. Na zgłoszenia czekamy do 16 czerwca br. Kandydaturę do reprezentacji obszaru,można zgłaszać:

– elektronicznie – na adres e-mail: jbo@um.jaworzno.pl
– telefonicznie – pod nr telefonu 32 61 81 582, 32 61 81 895

przy zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, nr telefonu kontaktowego.

Zachęcamy również do zapoznania się z informacją dot. sposobu przeznaczenia ewentualnych oszczędności w poszczególnych dzielnicach.

 

 

 

Comments are closed.