Archiwum JBO|

Mieszkańcy obszarów Dąbrowa Narodowa oraz Gigant-Leopold zdecydowali, na jaki cel przeznaczą wolne środki pozostające w obszarze w IV Edycji Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.

 

W obszarze Dąbrowa Narodowa, po zabezpieczeniu pieniędzy na zwycięskie zadanie, pozostała do zagospodarowania kwota  40 tys. zł. Mieszkańcy uzgodnili, że cała suma, jak i ewentualne oszczędności, które pozostaną po przeprowadzeniu postępowań przetargowych, zostaną przeznaczone na wykonanie nawierzchni poliuretanowej na terenie kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Nr 4 w Jaworznie.

Z kolei mieszkańcy Obszaru Gigant-Leopold podjęli decyzję, że kwota 31,5 tys. zł oraz ewentualne oszczędności pozostające na zwycięskim zadaniu, zostaną przeznaczona na odbudowę istniejącego placu zabaw przy ul. Grunwaldzkiej w dzielnicy Leopold. Powyższe zadanie było wnioskowane w III edycji JBO, uzyskało wówczas 203 głosy i zajęło II miejsce w obszarze. Będzie to pierwsza inwestycja dotycząca dzielnicy Leopold w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego.
W dzielnicy Gigant z puli JBO powstał już plac zabaw, siłownia na wolnym powietrzu, zakupiono i zamontowano dwa stoły do gry w ping ponga, wykonano modernizację boiska do piłki nożnej oraz boisko do Street ball’a. Aktualnie trwają prace wykończeniowe na boisku do Street ball’a oraz przygotowawcze do budowy oświetlenia parkowego i kamery monitoringu strefy rekreacyjno – sportowej Gigant.

W pozostałych obszarach ogłoszone zostaną postępowania przetargowe na projekty wykonawcze. Zakończenie pełnej procedury przetargowej da pełny obraz oszczędności w pozostałych obszarach.
Następstwem tej procedury będzie cykl spotkań, na których mieszkańcy zadecydują o pozostałych oszczędnościach.

Comments are closed.