Archiwum JBO|

Aby zainteresować ideą budżetu obywatelskiego i zachęcić do składania swoich pomysłów jak największą ilość jaworznian, miasto wychodzi z nową inicjatywą, proponując “Maraton pisania wniosków JBO”. W czwartek, 11 czerwca w Sali Obrad Urzędu Miejskiego, w godz. od 10.00 do 17.00, mieszkańcy będą mogli skorzystać z kompleksowej pomocy pracowników magistratu m.in. przy wypełnianiu i weryfikacji wniosków, sprawdzaniu własności terenów i wycenie projektu. Spotkanie będzie też szansą by wymienić się spostrzeżeniami i zapoznać się z pomysłami innych wnioskodawców.

Niedawno zakończył się 1. etap JBO2016, czyli spotkania informacyjne połączone z warsztatami projektowymi, które prowadzili trenerzy komunikacji i architekci. Warsztaty były nową formułą podejścia do wykorzystania środków z budżetu partycypacyjnego, a przede wszystkim dobrą okazją do rozmów o przyszłości dzielnic. “Maraton pisania wniosków” to kolejny element wychodzenia na przeciw potrzebom mieszkańców, którzy dzięki spotkaniu będą mogli uzyskać kompleksowe informacje w jednym miejscu.

– 11 czerwca zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych składaniem swoich projektów do Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas „Maratonu pisania wniosków”, oprócz aspektów merytorycznych i technicznych dotyczących weryfikacji wniosków, terenów czy wstępnej wyceny projektów, mieszkańcy będą mogli wymienić się pomysłami na zagospodarowanie swoich dzielnic – mówi Łukasz Kolarczyk, kierownik Referatu Inicjatyw i Konsultacji Społecznych.

Przypominamy, że już od 3 czerwca jaworznianie mogą składać swoje wnioski z pomysłami. Mogą to zrobić wszyscy mieszkańcy, zameldowani w danym obszarze konsultacyjnym. Formularze wniosków są dostępne w punktach informacyjnych. Można je również ściągnąć ze strony internetowej www.jbo.jaworzno.pl. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca!

Informacje na temat JBO oraz zasad wypełniania wniosków można uzyskać pod nr tel. (32) 61 81 582 oraz pod adresem e-mail: jbo@um.jaworzno.pl.

Comments are closed.