Archiwum JBO|

image_print

Podczas środowego spotkania podsumowano prace nad nową procedurą Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Omówiono docelowy dokument regulujący nabór wniosków do przyszłorocznej jego edycji oraz po raz kolejny przeanalizowano wszystkie uwagi, biorąc pod uwagę także te, płynące z doświadczeń innych miast czy też niezależnych raportów.

Nowe zasady przewidują m.in. organizację spotkań warsztatowych dla wnioskodawców, określenie minimalnej liczby głosów oddanych na projekt, wydłużenie terminu składania wniosków oraz głosowania, zagwarantowanie wglądu do dokumentacji towarzyszącej procesowi opiniowania wniosków, a także zapewnienie nieograniczonego dostępu do terenu, na którym realizowane jest zadanie. Nowością będzie też brak ograniczenia wiekowego dla wnioskodawców i głosujących oraz to, że sama weryfikacja mieszkańców nie będzie dotyczyć ich miejsca zameldowania lecz zamieszkania.

Zamknęliśmy cykl konsultacji nad zasadami JBO. Dyskusje miały bardzo dobry klimat – mówi Sekretarz Miasta Ewa Sidełko-Paleczny. Sporo wprowadzonych nowych zapisów jest odzwierciedleniem uwagach zgłaszanych przez jaworznian.

Teraz dokument już w formie uchwały trafi na kolegium konsultacje Prezydenta Miasta, gdzie po jego przyjęciu i określeniu docelowej kwoty JBO na 2016 ma szansę pojawić się na jednej z najbliższych sesji Rady Miejskiej.

Comments are closed.