Archiwum JBO|

image_print

Marzec obfituje w wydarzenia związane z budżetem obywatelskim w naszym mieście. Już dzisiaj na stronach jaworzno.pl i jbo.jaworzno.pl publikujemy propozycje zasad JBO 2016, w których znalazły się uwagi i opinie mieszkańców. Podczas spotkania 25 marca zostaną szczegółowo zaprezentowane możliwe akty regulujące nasz budżet obywatelski, podsumowane zostaną również dotychczasowe prace oraz uwagi mieszkańców i rekomendacje z niezależnych raportów.

Dwa lata doświadczeń, raporty ośrodków badawczych oraz liczne uwagi mieszkańców składane zarówno w trakcie ostatnich edycji, jak i podczas tegorocznych spotkań mają wpływ na kształt prezentowanych propozycji zasad JBO 2016.

– Nie wprowadzamy rewolucji w jaworznickim budżecie obywatelskim – uprzedza Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta. – Wspólnie z mieszkańcami pracowaliśmy nad doprecyzowaniem zapisów. Wiele uwag znalazło odzwierciedlenie w propozycjach do zasad budżetu obywatelskiego, które zwłaszcza pod kątem podstawy prawnej, szczegółowo zostaną omówione na spotkaniu 25 marca br. – dodaje.

Nowe zasady przewidują m.in. organizację spotkań warsztatowych dla wnioskodawców, określenie minimalnej liczby głosów oddanych na projekt, wydłużenie terminu składania wniosków oraz głosowania, zagwarantowanie wglądu do dokumentacji towarzyszącej procesowi opiniowania wniosków, wyłączenie z wnioskowania inwestycji i remontów w budynkach gminnych, a także zapewnienie nieograniczonego dostępu do terenu, na którym realizowane jest zadanie.

Spotkanie podsumowujące prace nad projektami procedury JBO 2016 odbędzie się w środę, 25 marca br. o godz. 17.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33.

 

Kalendarz JBO na marzec:

  • 18 marca – upublicznienie alternatywnych propozycji zasad JBO 2016: uchwała i zarządzenie,
  • 23 marca, godz. 17.00, Klub Gigant, ul. Granitowa 3 – spotkanie z mieszkańcami obszaru GIGANT, LEOPOLD dot. zagospodarowania niewykorzystanych kwot w II edycji JBO
  • 25 marca, godz. 17.00, Sala Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie, ul. Grunwaldzka 33 – otwarte spotkanie z mieszkańcami poświęcone prezentacji i dyskusji nad projektami procedury JBO 2016.
  • 31 marca, godz. 17.00, Dom Kultury w Jeleniu, ul. Wiosny Ludów 1 – spotkanie z mieszkańcami obszaru JELEŃ dot. zagospodarowania niewykorzystanych kwot w II edycji JBO.

 

Piki do pobrania:

Propozycja zasad do Uchwały RM ws. JBO 2016

Propozycja zasad do Zarządzenia PM ws. JBO 2016

Comments are closed.