Archiwum JBO|

Do 6 marca br. mieszkańcy mogli zgłaszać swoje opinie i spostrzeżenia do dotychczasowej procedury Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Jaworznianie zaproponowali m.in. by znieść ograniczenie wymogu 15 roku życia w przypadku osób uprawnionych do zgłaszania propozycji zadań, umożliwić składanie wniosku drogą elektroniczną, czy też wydłużyć termin głosowania. Aktualnie trwają prace nad wstępnym projektem uchwały JBO na 2016 rok, a ich rezultat poznamy już w najbliższą środę, 18 marca.

 

Mieszkańcy złożyli w sumie 16 wniosków z uwagami oraz zgłosili 13 spostrzeżeń podczas debaty dotyczącej przyszłości JBO, która odbyła się końcem lutego br. Teraz ich opinie są analizowane.

Wstępny projekt uchwały JBO na 2016 rok zostanie udostępniony na stronie internetowej www.jbo.jaworzno.pl już za niecały tydzień, 18 marca – mówi Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta. – Na koniec marca zaplanowaliśmy natomiast kolejne, podsumowujące już spotkanie, podczas którego szczegółowo omówimy cały dokument pod kątem uwag mieszkańców. Spotkanie będzie miało charakter otwarty.

W najbliższym czasie w dwóch obszarach konsultacyjnych odbędą się spotkania ws. zagospodarowania niewykorzystanych kwot pozostałych po II edycji JBO. Pierwsze spotkanie w obszarze Gigant, Leopold już 23 marca (poniedziałek) o godz. 17.00 w Klubie „Gigant”. Kolejne 31 marca (wtorek) o godz. 17.00 w Jeleniu.

Natomiast już 25 marca (środa) o godz. 17.00 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbędzie się zapowiadane w lutym spotkanie podsumowujące prace i konsultacje nad uchwałą JBO na 2016 r.

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Inicjatyw i Konsultacji Społecznych, tel. 32 / 618 15 82.

Comments are closed.