Archiwum JBO|

Styczniowa konferencja podsumowująca dotychczasowe efekty Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego wzbudziła duże zainteresowanie wśród mieszkańców. Widząc potrzebę dalszej dyskusji nad przyszłością budżetu partycypacyjnego, Prezydent Miasta zaprasza na otwartą debatę o Jaworznickim Budżecie Obywatelskim, która odbędzie się w środę, 25 lutego br. o godz. 17.00 w Sali Obrad Urzędu Miejskiego.

Jaworznicki Budżet Obywatelski stale się rozwija, ciesząc się popularnością i coraz większym zaufaniem mieszkańców, którzy dostrzegają, że ich pomysły są możliwe do zrealizowania. Temat angażowania się społeczeństwa w obywatelskie projekty podlega również badaniom i analizom niezależnych ośrodków wiedzy. Podczas debaty pan Ryszard Skrzypiec z warszawskiego Ośrodka Badań Aktywności Lokalnej zaprezentuje raport z realizacji budżetu obywatelskiego w Jaworznie.

W trakcie spotkania będziemy mogli wymienić się opiniami, wspólnie zastanawiać się nad tym jak przebiegał dotychczasowy proces konsultacji, jak zachęcić i zmotywować kolejne osoby do składania nowych projektów oraz jaki jest wpływ JBO na miasto i jego funkcjonowanie – zachęca Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta.

Comments are closed.