Archiwum JBO|

W 2015 roku Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie realizuje 5 projektów wybranych przez mieszkańców w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Aktualnie rozpoczynają się prace planistyczne.

W ubiegłym roku MZNK zrealizował 3 projekty w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego. Były to: plac zabaw i boisko przy ul. 3 Maja na Podwalu, plac zabaw w rejonie ulicy Zubrzyckiego na Łubowcu oraz remont pomieszczeń remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Byczynie. W 2015 roku MZNK realizuje 5 projektów, które wygrały w obszarach konsultacyjnych JBO.

Na Borach zostanie zrealizowany projekt pani Anny Furman: „Budowa skateparku Bory”. Miejsce z przeszkodami i urządzeniami do jazdy na rolkach, deskorolkach i rowerach powstanie w rejonie ul. Tetmajera. Szacunkowe koszty zadania wynoszą 125 450 zł. W lutym odbyło się spotkanie z wnioskodawczynią, na którym została ustalona lokalizacja skateparku oraz propozycje wyposażenia. Teraz rozpoczęło się postępowanie, w którym zostanie wybrany wykonawca dokumentacji projektowej.

Mieszkańcy Pszczelnika wybrali projekt pana Mateusza Wrony pod nazwą „Plac zabaw w dzielnicy Pszczelnik” (okolice ulic: Pszczelnik i Hibnera). Szacunkowa wartość wynosi 120 tys. zł. W tym przypadku również odbyło się spotkanie z wnioskodawcą, na którym została ustalona lokalizacja oraz zaproponowane wyposażenie placu zabaw. Trwa procedura wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej.

Na Długoszynie MZNK zrealizuje projekt pani Anny Saran „Plac zabaw przy ul. Jaszuńskiego”. Wartość zadania wynosi 50 tys. zł. Zostało już zlecone wykonanie dokumentacji projektowej placu. Następnym etapem realizacji zadania będzie wybór wykonawcy zadania.

Kolejny projektem jest „Remont boiska sportowego na Górze Piasku” pani Aldony Hapczyk. Przeznaczone do remontu boisko znajduje się przy skrzyżowaniu ulic Słonecznej i Zdrowia. Zabezpieczone na to zadanie środki wynoszą 100 tys. zł. Aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej dla tego zadania.

Ostatnim projektem realizowanym przez MZNK jest „Plac zabaw z siłownią na powietrzu” zaproponowany przez Damiana Szczepanika. Plac zabaw ma powstać w rejonie ulic Wąskiej i Kościuszki. Szacunkowe koszty zadania to nieco ponad 143 tys. zł. MZNK aktualnie dokonuje wyboru wykonawcy dokumentacji projektowej.

Comments are closed.